Úspešný večer Slovákov v NHL: Jeden skóroval, druhý si pripísal cenný debut

Miloš Kelemen (Arizona) s pukom na hokejke v prípravnom zápase proti St. LouisMiloš Kelemen (Arizona) s pukom na hokejke v prípravnom zápase proti St. Louis Zdroj: SITA/AP/Christine Tannous/St. Louis Post-Dispatch

MELBOURNE - Hokejisti Los Angeles vrátili v prípravnom stretnutí pred novým ročníkom NHL v Melbourne Arizone sobotňajšiu porážku 3:5 a zvíťazili v dueli Global Series 3:2.

Zámorská liga sa prípravnými duelmi v Austrálii snažila o rozšírenie svojej globálnej stopy. Dva zápasy prilákali vyše 26-tisíc fanúšikov, ktorí sledovali hokejové zápasy v hale známej z grandslamového tenisového turnaja Australian Open.

"Bolo úžasné propagovať ligu v novej krajine. Myslím si, že oba tímy si užili tento týždeň. Som rád, že sme v druhom zápase zvíťazili. V nasledujúcej sezóne máme veľké očakávania," uviedol útočník Adrian Kempe, ktorý gólom do prázdnej bránky v 60. minúte zvýšil na 3:1. Keďže Travis Dermott krátko na to znížil, práve Kempeho gól sa ukázal ako víťazný.

Kelemen skóroval

Arizona zložila zo svojich hráčov dva tímy, pričom druhý odohral v zámorí dva prípravné duely so St. Louis Blues. V prvom z nich sa do streleckej listiny zapísal aj slovenský útočník Miloš Kelemen, ktorý presilovkovým gólom v 55. minúte skorigoval skóre na konečných 2:3. Okrem toho si pripísal na konto aj 2 strely na bránku a rovnako zaznamenal aj 2 bodyčeky. Bol jeden z troch najčastejšie strieľajúcich hráčov Arizony. Na ľade strávil celkovo 18:36 minúty.

Okrem neho sa do zostavy dostal aj obranca Patrik Koch, ten však nebodoval. Rozdal však tri bodyčeky, dvakrát sa mu podarilo získať puk a na ľade strávil 23:10 minúty, vďaka čomu bol druhý najvyťaženejší hráč tímu

Patrik Koch (Arizona) v Galéria fotiek (5) Patrik Koch (Arizona) v prípravnom zápase proti St. Louis Zdroj: Profimedia

Turné v Melbourne predstavuje piaty ročník globálnej série NHL, počas ktorej sa zápasy konajú mimo Severnej Ameriky, no tentokrát prvýkrát mimo Európy.