Šťavnaté emócie, góly i strkanice: Keď Sparta nemôže, Lukáš Haraslín pomôže

Lukáš Haraslín v drese pražskej SpartyLukáš Haraslín v drese pražskej Sparty Zdroj: Profimedia

PRAHA - Slovenský futbalový reprezentant Lukáš Haraslín splnil v prestížnom derby pražských "S" úlohu žolíka. Gólom z pokutového kopu v 101. minúte vyrovnal na 1:1 a postaral sa o to, že Sparta je stále na čele tabuľky najvyššej českej súťaže o skóre pred Slaviou.

Dánsky tréner v službách hostí Brian Priske poslal Haraslína na ihrisko v 61. minúte s cieľom oživiť hru a jeho zámer mu vyšiel. Keďže tradičný exekútor pokutových kopov "rudých" Ladislav Krejčí dostal v 88. minúte červenú kartu, v nadstavenom čase si zobral loptu slovenský krídelník a penaltu suverénne premenil.

"Bol to taktický a miestami až nepríjemný zápas, no mal všetko. Boli tam emócie, góly i strkanice, mal pravú šťavu derby. Vedel som, že rozhodca sa vráti k situácii v šesnástke Slavie, lebo som počul, že jeden z jej hráčov zahral rukou.

Cinklo to a tušil som, že bude penalta. Bol som od začiatku presvedčený, kam ju kopnem a som rád, že som vsietil vyrovnávajúci gól," uviedol vo videu pre oficiálny web Sparty najlepší strelec tohto ročníka českej ligy. Na konte má už sedem presných zásahov.

Haraslín to proti Slavii vie, predtým v dueloch so "zošívanými" dvakrát skóroval z priamych kopov. "Teší ma, že mám také dobré štatistiky proti Slavii a že som na čele tabuľky strelcov. Pred nami je však ešte veľa zápasov, sme iba na začiatku sezóny. Som však rád, že mi to tam padá a že sa darí celému mužstvu."

Hral sa futbal?

V Edene sa v nedeľu iskrilo. Okrem Krejčiho musel ísť predčasne do kabín aj slavistický kapitán Jan Bořil a 11 hráčov videlo žlté karty vrátane Haraslína a útočníka domácich Ivana Schranza.

"My sme chceli hrať futbal, ale povedzte mi, hral sa futbal? Remíza na pôde rivala je však cenná, na hráčov som hrdý, pretože bojovali až do konca. Haraslína som nezaradil do základnej zostavy, nebolo to ľahké rozhodnutie. Chcel som mať však silu aj na lavičke, Vedel som, že keď Lukáš príde na ihrisko ako náhradník, môže sa postarať o jeden z rozhodujúcich momentov zápasu, čo sa aj stalo," zdôraznil Priske.

Viac o téme: Sparta Praha Slavia Praha Lukáš Haraslín