Vyhrotené pražské derby: Dve červené karty a penalty, Haraslín sa stal hrdinom Sparty

Lukáš Haraslín (v strede) oslavuje gól so spoluhráčmi
Lukáš Haraslín (v strede) oslavuje gól so spoluhráčmi Zdroj: Profimedia

PRAHA - Slovenský futbalista Lukáš Haraslín zariadil v 9. kole českej ligy remízu Sparty v pražskom derby na pôde Slavie 1:1.

Domáci viedli od 59. minúty, keď Václav Jurečka premenil penaltu. Dvadsaťsedemročný slovenský reprezentant však v nadstavení skóroval rovnako z pokutového kopu. "Zošívaní" tak nevyužili v priamom súboji o prvé miesto šancu na posun do čela tabuľky a za svojím súperom zaostávajú o skóre.

Oba tímy sa naladili na nedeľňajší šláger víťazne, keď zvládli svoje zápasy v Európskej lige. Slavia uspela na ihrisku Servette Ženeva 2:0, Sparta vstúpila do skupinovej fázy triumfom nad Arisom Limassol 3:2. Prvý polčas nepriniesol veľké príležitosti.

Obaja kapitáni nedohrali

V 55. minúte Ekvádorčan Angelo Preciado fauloval Muhameda Tijaniho a rozhodca po dlhom rozhodovaní odpískal penaltu. Jurečka oklamal brankára a poslal loptu do druhej strany. V nastavenom čase Igoh Ogbu zahral rukou v šestnástke a hostia dostali šancu vyrovnať z penalty.

Slovenský reprezentant ju premenil. Duel nedohrali obaja kapitáni Jan Bořil a Ladislav Krejčí, ktorých po vzájomnej šarvátke vylúčil rozhodca Ladislav Sziksza.

SK Slavia Praha - AC Sparta Praha 1:1 (0:0)
Góly: 58. Jurečka (z 11 m) – 90.+10 HARASLÍN (z 11 m), ČK: 88. Bořil – 88. Krejčí
/I. Schranz hral do 90.+5 minúty a dostal ŽK, M. Tomič (Slavia) hral od 90.+5 minúty - L. Haraslín nastúpil v 61. min a dostal ŽK/

Viac o téme: AC Sparta Praha SK Slavia Praha Lukáš Haraslín