Luis Enrique po nečakanom zlyhaní PSG zúril: Vedel som, že ihrisko je nové, ale...

Luis EnriqueLuis Enrique Zdroj: SITA/AP/Aurelien Morissard

PARÍŽ - Futbalisti Paríža Saint Germain v zostave so slovenským reprezentantom Milanom Škriniarom zaznamenali už tretiu remízu v siedmom dueli prebiehajúceho ročníka Ligue 1.

Hlavný tréner PSG Luis Enrique po bezgólovom výsledku na pôde predposledného Clermontu uviedol, že kvalita trávnika mala vplyv aj na hru jeho zverencov.

PSG dominovalo v držaní lopty (67:33), ako aj v početnosti streľby na bránu (10:3). Napriek tomu nedokázali hostia z prevahy vyťažiť ani gól.

"Snažili sme sa tvoriť a vyhrať, ale bolo takmer nemožné kopnúť loptu správnym spôsobom, pretože vždy odskočila," uviedol hlavný tréner Parížanov Luis Enrique, ktorý poukázal na novopoložený trávnik na štadióne v Clermonte: "Vedel som, že ihrisko je nové, trávu vymenili len pred tromi dňami, ale mali sme smolu, že sme na ňom museli hrať v takýchto podmienkach."

Škriniar má plnú minutáž

Úradujúci majstri Ligue 1 nedokázali nadviazať na víťazstvo s Borussiou Dortmund v Lige majstrov (2:0) a ligový triumf nad Olympique Marseille (4:0). Najbližšie k streleniu gólu bol v prvom polčase Ousmane Dembélé, ktorého pokusy z 19. a 40. minúty zneškodnil brankár Mory Diaw.

Necelú minútu po zmene strán sa blysol aj brankár PSG Gianluigi Donnarumma, ktorý na čiare zlikvidoval šancu jamajského útočníka Shamara Nicholsona a následne mu pomohla žrď pri dorážke Yohanna Magnina. V 53. minúte sa lopta obtrela o žrď aj na opačnej strane po zakončení Kyliana Mbappého. Slovenský obranca Milan Škriniar má aj po siedmom kole plnú minutáž v drese PSG.

Paríž má zatiaľ v ligovej sezóne bilanciu 3-3-1. V tabuľke mu patrí s dvanástimi bodmi tretia priečka o dva body za lídrom AS Monaco a bod za druhým Brestom, ktorý mal k dobru nedeľný súboj na ihrisku štvrtého Nice.

Viac o téme: PSG Milan Škriniar Luis Enrique Clermont Foot