Ani Hanckov gól nepomohol Feyenoordu: Nemalo by sa to stávať, ak chceme vyhrať

Dávid Hancko oslavuje gól do siete AtléticaDávid Hancko oslavuje gól do siete Atlética Zdroj: SITA/AP/Bernat Armangue

MADRID - Ani premiérový gól slovenského futbalistu Dávida Hancka v Lige majstrov nestačil Feyenoordu Rotterdam na druhý triumf v E-skupine.

Holandský majster viedol v prvom polčase na ihrisku Atlética Madrid 1:0 i 2:1, no nakoniec prehral 2:3. Kľúčovou postavou duelu bol domáci kanonier Álvaro Morata, ktorý sa blysol dvoma gólmi.
Feyenoord sa už v siedmej minúte dostal do vedenia.

Po rýchlom brejku vystrelil Ajase Ujeda, brankár Jan Oblak vyrazil, no loptu si nešťastne zrazil do vlastnej siete Mario Hermoso. Domáci zakrátko vyrovnali vďaka Moratovi a potom prišiel gólový moment Hancka. Dvadsaťpäťročný obranca sa presadil v 34. minúte, keď si nabehol na priamy kop za obranu a na dvakrát poslal loptu do siete. Domáci však vďaka presným zásahom Antoinea Griezmanna a Moratu dokázali po šiestich dueloch triumfovať v LM.

Dávid Hancko oslavuje gól Galéria fotiek (5) Dávid Hancko a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Bernat Armangue

"Feyenoord nás neprekvapil. Videli sme už niekoľko ich zápasov a poznáme ich hráčov. Možno sme mali šťastie, ale taký je futbal. Niekedy prehráte, keď ste si to nezaslúžili, no dnes sme mali šťastie na svojej strane. Vždy som rád, keď pomôžem tímu, čo sa mi podarilo dvoma gólmi. Je to dobrá správa pre mňa a aj pre mužstvo," uviedol Morata podľa uefa.com.

Tridsaťročný kanonier sa stal len tretím španielskym hráčom, ktorý dosiahol 25 gólov v najprestížnejšej európskej klubovej súťaži.

Atlético potvrdilo formu z La Ligy, v ktorej zvíťazilo v uplynulých troch dueloch a posunulo sa na štvrté miesto. "Bol to veľmi ťažký zápas. Vedeli sme, že proti nám stojí skvelý súper, ktorý je rýchly, nebezpečný a má veľa mladých hráčov. Využili sme však niekoľko šancí, ktoré sme mali. V druhom polčase sme boli prvých 20 minút lepší a gól nám dodal viac energie.

Ukazuje to, že tento tím má na to, aby sa vrátil do stretnutia a uspel v ňom. Musíme sa však zlepšiť v určitých aspektoch hry. Hráme každé tri dni a pre zranenia máme veľmi málo hráčov a to je ťažké," povedal Diego Simeone.

Álvaro Morata a Gernot Galéria fotiek (5) Álvaro Morata a Gernot Trauner v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP/Bernat Armangue

Feyenoord naposledy vyhral v európskej súťaži na španielskej pôde v októbri 1996, keď v Pohári UEFA zdolal Espanyol Barcelona. Tréner Arne Slot bol napriek tomu spokojný s výkonom tímu, no sklamal ho výsledok:

"Ak dostanete príležitosť uspieť, mali by ste to využiť. Je to sklamanie, pretože o tom je v konečnom dôsledku futbal. Dostali sme gól tesne pred polčasom a aj zo štandardnej situácie, čo by sa nám nemalo stávať, ak chceme vyhrať. Treba uznať aj kvalitu súpera, keď dokáže dať tri góly z málo šancí."

Bojovali sme ako tím

Podľa stredopoliara Ramiza Zerroukiho boli lepší ako Atlético: "Bol to určite jeden z najlepších večerov v mojej kariére. Hrali sme lepšie, no potom prišli tri alebo štyri rozhodujúce momenty, keď pohrozili a trikrát skórovali. Bolo to veľmi frustrujúce. Bojovali sme ako tím a hrali sme odvážne. Snažili sme sa hrať trpezlivo a budovať hru zozadu. Vidíte však, aký je Atlético tím. Dokážu dosiahnuť veľa aj keď majú málo šancí. Musíme sa z toho poučiť."

V druhom skupinovom zápase vyhralo Lazio na pôde Celticu Glasgow 2:1 gólom Pedra zo šiestej minúty nadstaveného času. Atlético je so štyrmi bodmi prvé, o skóre pred Laziom, tretí Feyenoord má na konte o bod menej. Škótsky zástupca je bez bodu na poslednom mieste.

Viac o téme: Atlético Madrid Liga majstrov Álvaro Morata Feyenoord Rotterdam Dávid Hancko