Trvalo im to neuveriteľných osem rokov! Arsenal sa konečne zbavil svojej nočnej mory

Gabriel Martinelli oslavuje gól so spoluhráčmiGabriel Martinelli oslavuje gól so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu zdolali v nedeľnom šlágri ôsmeho kola anglickej Premier League Manchester City 1:0.

O víťazstve Londýnčanov rozhodol v 87. minúte Gabriel Martinelli a zaistil svojmu tímu prvý ligový triumf nad týmto súperom od decembra 2015. "Kanonieri" tak zvládli priamy súboj o druhé miesto a od vedúceho Tottenhamu ich delí len menší počet strelených gólov.

Domáci hrali takticky a k väčšej príležitosti sa dostali okrem tej gólovej len raz, krátko po prestávke. V rovnakom čase mal blízko ku gólu aj ich súper, no zápas potom vyzeral na prvú bezgólovú remízu medzi týmito tímami od roku 2011.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 15

Nakoniec však rozhodol Martinelli strelou spoza šestnástky, ktorá sa odrazila od Nathana Akeho do protipohybu brankára Edersona. Triumf bol zároveň prvý nad ManCity pod vedením trénera Mikela Artetu - ten vedie Arsenal od decembra 2019 a predtým bol asistent svojho nedeľného náprotivka Pepa Guardiolu práve v Manchestri City.

Liverpoolu remizoval na pôde Brightonu 2:2. Hostí poslal krátko pred prestávkou do vedenia 2:1 dvojgólový Mohamed Salah, no Brightonu zaistil bod Lewis Dunk. Liverpool je tak štvrtý, o bod za ManCity a Brightonu patrí šiesta pozícia, o skóre za Aston Villou. Remízou 2:2 sa skončilo aj stretnutie medzi West Hamom a Newcastlom.

Hostia v druhom polčase otočili skóre po dvoch presných zásahoch Alexandra Isaka, no Mohammed Kudus zariadil deľbu bodov. Tretí nedeľňajší zápas sa skončil taktiež nerozhodne - Wolverhampton remizoval 1:1 s Aston Villou. Domáci udržali v závere stretnutia skóre napriek vylúčeniu Maria Leminu.