Z náročnej situácie vyťažil maximum: Rosina dupol na plyn a zaradil sa medzi najlepších

Rosina obsadil 4. miesto v sezóne GT2 obsadil 4. miesto v sezóne GT2Rosina obsadil 4. miesto v sezóne GT2 obsadil 4. miesto v sezóne GT2 Zdroj: Instagram/stefanrosinaofficial

LE CASTELLET - Slovenský automobilový pretekár Štefan Rosina vo farbách nemeckého True Racing by Reiter Engineering obsadil v šesťdielnom európskom šampionáte vozidiel GT2 štvrté miesto.

Na okruhu Paula Ricarda vo francúzskom Le Castellet si v záverečnom podujatí vyjazdil 33 bodov, v celkovom hodnotení zaostal za víťazom o 9. Triumfovala francúzsko-luxemburská posádka Anthony Beltoise, Henry Hassid (LP Racing).

Záverečné podujatie sezóny sa pre slovensko-belgickú posádku vyvíjalo nepriaznivo už od piatkového tréningu, na ktorom mal Nicolas Saelens ťažkú haváriu. Tím siahol po náhradnom jazdcovi Gillesovi Vanneletovi z Francúzska. "Dostali sme sa do ťažkej situácie, ale dali sme do toho všetko a bojovali sme až do konca," poznamenal Rosina, ktorý obsadil vo Francúzsku tretie a druhé miesto.

Slovenský pretekár dostal v prvých pretekoch päťsekundovú penalizáciu za porušenie traťových limitov v druhom sektore. "Auto fungovalo veľmi dobre. Zo situácie na trati sa mi podarilo vyťažiť maximum a body za tretie miesto nás naďalej udržali v hre o titul," poznamenal Rosina. Ten začal druhé preteky a Vannelet doviedol tím do cieľa na 2. mieste.

"Titul nám síce ušiel, no francúzsky víkend rozhodne nemôžeme považovať za nevydarený. Celý tím odviedol skvelú prácu, za ktorú sa chcem všetkým poďakovať. Znova sme potvrdili, že roky spoločnej práce na vývoji tohto výborného vozidla nás posunuli na súčasnú úroveň a KTM X-Bow GT2 je konkurencieschopné. Z toho mám radosť a som vďačný, že som mohol byť pri tom. Verím, že auto má skvelú perspektívu," povedal Rosina.

Fanatec GT2 EuropeanSeries 2023, konečné poradie (po 6 zo 6 podujatí): 1. Anthony Beltoise, Henry Hassid (Fr., Lux./LP Racing) 174 bodov, 2. Reinhard Kofler, Peter Guelinckx (Rak., Belg./MZR, PK Carsport) 173 a 165, 3. Stienes Longin (Belg./PK Carsport) 165, 4. Štefan ROSINA (SR/Team True Racing) 165, 5. Nicolas Saelens (Belg./Team True Racing) 132

Viac o téme: Štefan Rosina GT2