Slovenský rodák smúti: Výhru mali na dosah, kľúčový boj o EURO stratili v posledných minútach

Bachtjar Zajnutdinov a prekonaný brankár Fínska Lukáš HrádeckýBachtjar Zajnutdinov a prekonaný brankár Fínska Lukáš Hrádecký Zdroj: SITA/AP/Emmi Korhonen/Lehtikuva

HELSINKI - Futbalisti Kazachstanu zvíťazili v utorňajšom dueli H-skupiny kvalifikácie ME 2024 na pôde Fínska 2:1.

Domáci viedli od 28. minúty po góle Roberta Taylora, no v záverečnej štvrťhodine slovenského rodáka Lukáša Hrádeckého dvakrát prekonal Bachtjar Zajnutdinov.

Kazachovia sa posunuli na tretie miesto tabuľky o bod za Slovinsko a Dánsko, oba tímy boli v akcii večer. Pred všetkými utorkovými zápasmi si minútou ticha uctili obete pondelňajšieho teroristického útoku v Bruseli, pri ktorom zomreli dvaja švédski fanúšikovia.