Nekonečné nájazdy: Zvolen búšil do súpera, no má iba bod, Zámkom sa dva mália

Na snímke sprava brankár Nových Zámkov Pavel Kantor a Karol Csányi (Zvolen)Na snímke sprava brankár Nových Zámkov Pavel Kantor a Karol Csányi (Zvolen) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

ZVOLEN - Hokejisti Zvolena zaknihovali v tejto sezóne druhú prehru na domácom ľade. Bodovali síce v desiatom z jedenástich duelov, ale v 11. kole Tipos extraligy napokon v dueli s Novými Zámkami prišli o dva body v samostatných nájazdoch.

Prišli tak aj o líderskú pozíciu, na ktorú sa vrátila Spišská Nová Ves a zosunuli sa na tretie miesto, pretože o skóre sú lepšie na druhej priečke práve Novozámčania.

"Bol to ťažký zápas. Oba tímy hrali dobre korčuliarsky. Bolo vidno, že Nové Zámky nemajú zbytočne toľko bodov, čo majú. Hostia boli rýchli, aktívni a dali aj góly. Za stavu 3:2 pre nás v tretej tretine musíme zápas dotiahnuť do víťazného konca. Tam sa stali dve chybičky, ktoré súper využil.

Pozitívom je, že sme vyrovnali na 4:4. V nájazdoch bol súper šťastnejší. Hráči oboch tímov urobili maximum pre to, aby ten gól v nájazdoch strelili, jednoducho šťastie prialo Zámkom," hodnotil prehru zvolenský kouč Peter Oremus.

Ani dva góly Muchu nestačili

V nájazdoch sa rozhodovalo až v 16-tej sérii. Zvolenčanom nepomohli ani dva góly Miroslava Muchu, keď predtým dal dva v riadnom hracom čase. "Vedel som, že Miro Mucha hrá výborne, chceli sme ho do mančaftu. Potvrdzuje to teraz na ľade i v kabíne," podotkol Oremus.

Novozámčania sa po výhre na ľade dovtedajšieho lídra nielenže vytiahli na druhú priečku v tabuľke, ale na prvých Spišiakov strácajú už iba dva body.

Na snímke tréner HKM Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Roman Hanc

"Sme radi, že máme dva body zo Zvolena, no mohli sme mať aj tri. Inkasovali sme necelé dve minúty pred koncom tretej tretiny vyrovnávajúci gól, ale zase treba priznať, že sme boli viac pod tlakom. Chalani podali obetavý výkon i s brankárom. Bojovnosťou sme to dotiahli do nájazdov. Tam už to bola lotéria.

Na môj vkus príliš veľa nájazdov bolo, ale dotiahli sme to do víťazstva. Mali sme šance, mali sme dobré striedania, ale viac menej sme hrali v obrane. Nechýbala obetavosť, blokovali sme strely, dobre sme riešili situácie okolo bránky, nepúšťali sme súpera do dorážok a nebolo ani veľa vylúčení a brankár Kantor bol našou záchrannou brzdou," hodnotil výhru asistent tréner Nových Zámkov Ľubomír Hurtaj.

Výhru a posun v tabuľke na druhé miesto rozhodne nepreceňuje: "Je iba prvá štvrtina súťaže za nami, každý jeden zápas je ťažký a vyrovnaný. Nemôžeme byť vo výškach po tejto výhre, držíme sa pri zemi. Sme radi, kde sme, ale musíme byť sústredení a hrať svoj hokeji naďalej."

Viac o téme: HKM Zvolen Ľubomír Hurtaj Peter Oremus HC Nové Zámky Tipos extraliga