VIDEO Chladnokrvný zákrok ramenom na hlavu súpera: Hráč Buffala spoznal výšku trestu

Connor Clifton a Ondřej Palát vo vzájomnej potýčkeConnor Clifton a Ondřej Palát vo vzájomnej potýčke Zdroj: SITA/AP/Noah K. Murray

BUFFALO - Americký hokejista Connor Clifton z Buffala Sabres obdržal od disciplinárky NHL dvojzápasový dištanc za nedovolený zákrok do oblasti hlavy útočníka Nica Hischiera z New Jersey Devils. Stalo sa to počas piatkového zápasu, v ktorom "diabli" triumfovali 5:4.

Dvadsaťosemročný obranca zachytil štyri minúty pred koncom úvodnej tretiny Hischiera ľavým ramenom. Švajčiar musel ísť do kabíny a do hry sa vrátil až v nasledujúcej tretine. Tréner "diablov" Lindy Ruff v sobotu uviedol, že Hischier nebude hrať v nedeľu proti Minnesote Wild pre zranenie v hornej časti tela. Buffalo v nedeľu hostí Colorado Avalanche. Informoval portál tsn.ca.

Viac o téme: Buffalo Sabres New Jersey Devils Nico Hischier Connor Clifton