VIDEO To čo bolo? Verstappen musí hodiť hlavu do smútku, Ferrari mu vypálilo rybník

Carlos Sainz (vzadu) a Charles Leclerc po skončení kvalifikácie na VC Mexika F1Carlos Sainz (vzadu) a Charles Leclerc po skončení kvalifikácie na VC Mexika F1 Zdroj: SITA/AP/Fernando Llano

MEXIKO - Kvalifikáciu na Veľkú cenu Mexika vozidiel F1 ovládli nečakane piloti Ferrari.

Vyhral monacký jazdec Charles Leclerc, ktorý porazil o 67 tisícin sekundy tímového kolegu Carlosa Sainza. Tretí došiel už istý majster sveta Max Verstappen z Red Bullu, ktorého ešte čaká vyšetrovanie za zdržiavanie pri výjazde z boxovej uličky.

Dvadsaťšesťročný Leclerc získal štvrtú pole position v sezóne a druhú za sebou. Z prvého miesta odštartuje do pretekov F1 dvadsiaty raz v kariére. Rodák z Monte Carla zajazdil najrýchlejší čas v hodnote 1:17,166 v úvode záverečnej časti. Hoci počas posledného pokusu už nezrýchlil, prvú priečku uhájil. Leclerc zaútočí v pretekoch na prvý triumf v sezóne a šiesty v kariére.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 12

Holandský jazdec Verstappen si, naopak, skomplikoval útok na tretí triumf v Mexiku za sebou. Rodák z Hasseltu, ktorý si už v predstihu zaistil tretí majstrovský titul, bude po kvalifikácii vyšetrovaný za zdržiavanie pri výjazde z boxov. Verstappen sa usiluje o 51. víťazstvo v kariére, ktorým by vyrovnal maximum legendárneho Francúza Alaina Prosta. Môže tiež získať rekordné šestnáste víťazstvo v jednej sezóne. Možný trest čaká aj šiesteho Lewisa Hamiltona z Mercedesu, ktorý nespomalil pod žltými vlajkami.

Piatu priečku obsadil Verstappenov tímový kolega a domáci pilot Sergio Pérez. Tridsaťtriročný rodák z Guadalajary sa môže stať prvým Mexičanom v histórii, ktorý by domáce preteky vyhral. Podarenú kvalifikáciu odišiel Daniel Ricciardo z AlphaTauri. Tridsaťštyriročný Austrálčan, ktorý sa minulý týždeň vrátil do kokpitu po zranení ruky, skončil štvrtý.

Už v prvej časti kvalifikácie vypadol Lando Norris z McLarenu. Britský pilot a šiesty muž priebežného poradia obsadil devätnáste miesto.

Nedeľné preteky sa začnú o 21:00 SEČ.

ZOSTRIHY Z KVALIFIKÁCIE SI POZRIETE NA TOMTO ODKAZE

Viac o téme: Carlos Sainz Formula 1 F1 Max Verstappen VC Mexika Sergio Perez Charles Leclerc