VIDEO Reči o krutom debakli 2:8 nie sú namieste: Nitra vysoko vyletela a teraz tvrdo spadla

Striedačka Liptovského Mikuláša, vľavo tréner Juraj FaithStriedačka Liptovského Mikuláša, vľavo tréner Juraj Faith Zdroj: TASR/František Iván

NITRA - Hokejisti Liptovského Mikuláša uštedrili sľubne rozbiehajúcej sa Nitre nelichotivý debakel 8:2 na jej domácom ľade. Rozhodujúca bola prostredná časť hry, v ktorej aktívnejší hostia strelili štyri góly.

Nitrania tak nepredĺžili trojzápasovú víťaznú sériu a podľa domáceho trénera Antonína Stavjaňu "corgoňov" pomýlilo vysoké víťazstvo 10:1 nad Banskou Bystricou. Hosťujúci kouč Juraj Faith bol za plný bodový zápis rád, no výsledok bol podľa neho voči domácim príliš krutý.

Duel odštartovali ako prví gólom Nitrania, keď sa v 7. minúte presadil útočník Dávid Okoličány. Ešte tesne pred gólom skončil na ľadovej ploche zakrvavený hosťujúci Jakub Nespala, ktorý má podľa trénera Juraja Faitha zlomenú lícnu kosť, no zákrok zostal nepovšimnutý.

Napriek tomu sa Liptáci dokázali zodvihnúť a v 10. minúte po góloch Matúša Vojtecha a Haraldsa Egleho otočili stav vo svoj prospech. V ofenzívnej prvej tretine mierilo do priestoru bránok až 34 striel (17:17), a v 13. minúte vyrovnal na 2:2 piatym gólom v sezóne Tomáš Hrnka.

Prvá tretina sa mu nepáčila

"Mne sa paradoxne nepáčila prvá tretina, ktorá pre nás ešte vyšla lichotivo 2:2. Už po nej sme tímu vytýkali, že úsilie nestačí," uviedol nitriansky kouč Antonín Stavjaňa.

"Corgoni" v prostrednej časti herne vybuchli, keď už na prvý pohľad mali väčší hlad po víťazstve hráči hostí. Liptákov nakopli dve využité presilovky, v ktorých o svojej kreativite presvedčil Martin Réway gólom a asistenciou. Ten istý hráč v 39. minúte urobil z brániacich hráčov aj brankára Libora Kašíka iba štatistov a po krásnom sóle zvýšil už na 5:2. Do kabín po druhom dejstve odchádzali Nitrania už so štvorgólovým mankom, keď sa presadil aj Američan Matt Berry.

"Aj keď je výsledok veľmi priaznivý, nerodil sa ľahko. Rozdiel v prvej desaťminútovke 2. tretiny urobil náš brankár, keď Nitra hrala naozaj dobre a dostali sme sa pod tlak. Krasikov vytiahol niekoľko zákrokov, s ktorými sme sa dvihli. Napadali nám potom nejaké góly a už sme hrali v pohode a dominovali sme. Prejavila sa kreativita niektorých hráčov, no pre Nitru je to veľmi krutý výsledok," povedal hosťujúci kormidelník Juraj Faith.

Keď sa očakávalo, že prievan v kabíne počas druhej prestávky aspoň nakopne Nitru v snahe zmierniť výsledok, tak opak bol pravdou. Nitrania boli naďalej prikrytí dekou a ešte dvakrát inkasovali. Po troch víťazstvách s Banskou Bystricou (10:1), Popradom (4:3 pp) a Novými Zámkami (3:2 pp), je to facka pre sľubne rozbiehajúce sa mužstvo spod Zobora.

"Corgoni" strelili v predošlých troch zápasoch až 17 gólov a ofenzívne chúťky podľa obrancu Martina Vitáloša zvíťazili nad tímovým duchom.