Šancu na prvé miesto trestuhodne zahodili: Atlético po včerajšku neskrýva frustráciu

Kouč Atlética Madrid Diego SimeoneKouč Atlética Madrid Diego Simeone Zdroj: SITA/AP/Andrew Milligan/PA

GRAN CANARIA - Futbalisti Atlética Madrid premrhali šancu dostať sa na čelo španielskej La Ligy. "Los Colchoneros" prekvapujúco zakopli v piatkovom zápase 12. kola na pôde nováčika z Las Palmas (1:2). Tréner hostí Diego Simeone po stretnutí uviedol, že súper zvíťazil zaslúžene.

Madridčania si pred neúspechom na Gran Canarii pripísali šesť ligových triumfov za sebou. Zápas sa mohol vyvíjať inak, keby v 23. minúte zakončil presnejšie svoj únik Rodrigo Riquelme. Hostia vyslali v polčase na bránu súpera ešte dva pokusy, ktoré neohrozili brankára Alvara Vallesa.

Atlético krátko po zmene strán stratilo koncentráciu, z čoho pramenil úvodný gól duelu. Zdalo sa, že lopta hráčom Las Palmas ušla za postrannú čiaru, čo hostia signalizovali a na malý moment prestali hrať. Chvíľkové zaváhanie využil Kirian Rodriguez, ktorý poslal Kanárčanov do vedenia.

"Nedovolili nám hrať, sťažili nám vyviesť loptu, boli veľmi dobrí," citovala brankára Jana Oblaka z Atlética agentúra AFP.

Prekonaný Jan Oblak Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP - Bernat Armangue

Po hodine hry sa snažil tréner Diego Simeone zvrátiť vývoj zápasu zaujímavým rozhodnutím, keď z hry stiahol francúzskeho útočníka Antoinea Griezmanna a na jeho miesto poslal Angela Correu. "Chceli sme nasadiť sviežich hráčov a skúsiť, či dokážeme reagovať a otočiť zápas," povedal 53-ročný argentínsky kouč.

Želaný efekt to však Simeoneho mužstvu neprinieslo a Las Palmas udrelo druhýkrát v 75. minúte, keď zlú rozohrávku Maria Hermosa potrestal strelou k bližšej žrdi Benito Ramirez. Simeone, ktorého tím v utorok hostí v Lige majstrov Celtic Glasgow, pochválil výkon Las Palmas: "Súper hral dobre a zaslúžil si vyhrať."

Moratov gól nestačil ani na bod

Atlético ešte dokázalo v 83. minúte znížiť zásluhou Alvara Moratu a v závere mohol španielsky kanonier aj vyrovnať, no v ťažkej pozícii trafil iba do brvna. Vďaka tomu sa Las Palmas tešilo zo štvrtého víťazstva v uplynulých piatich ligových dueloch. Mužstvo z Kanárskych ostrovov definitívne zabudlo na nevydarený štart sezóny, keď z ôsmych zápasov bodovalo naplno iba raz.

Stredopoliar Kirian Rodriguez po cennom víťazstve nad Atléticom uviedol, že Las Palmas patrí do najvyššej španielskej súťaže: "Všetci sú hrdinovia, aj fanúšikovia. Pozrite na atmosféru, pozrite na túžbu, ktorú sme mali v tomto zápase. Ukázali sme, že náš tím môže hrať La Ligu. Práve postup vám umožňuje hrať stretnutia takéhoto kalibru."

Atlético zostalo na 3. mieste, o tri body za druhou Gironou a konkurenčným Realom, ktorý je o skóre na čele tabuľky. Na chrbát klubu z Wanda Metropolitano dýcha obhajca titulu z Barcelony, "blaugranas" strácajú bod.

Viac o téme: Španielsko Atlético Madrid Diego Simeone La Liga Las Palmas