Ani Liga majstrov nie je dokonalá: Nespratní vagabundi narušili zápas, musel byť prerušený

Tešiaci sa hráči Realu SociedadTešiaci sa hráči Realu Sociedad Zdroj: SITA/AP/Alvaro Barrientos

SAN SEBASTIAN - Španielsky futbalový klub Real Sociedad skritizoval fanúšikov Benficy Lisabon za ich správanie sa počas stredajšieho zápasu Ligy majstrov.

Priaznivci portugalského tímu hádzali na ihrisko pyrotechniku a iné predmety, v dôsledku čoho musel rozhodca na začiatku druhého polčasu hru na pár minút prerušiť.

Real Sociedad na sociálnej sieti zverejnil fotografie podozrivých osôb. "Urobíme, čo bude v našich silách, aby sme tieto osoby identifikovali. Sú to zločinci," uviedol prezident klubu Jokin Aperribay podľa agentúry DPA. Prezident Benficy Rui Costa sa mu údajne za incident ospravedlnil: "Hanbil sa a po zápase sa mi niekoľkokrát ospravedlnil."

Portugalský klub sľúbil, že bude spolupracovať s úradmi na tom, aby sa podobné incidenty neopakovali. Real Sociedad figuruje po stredajšom víťazstve 3:1 na čele tabuľky D-skupiny a aj vďaka triumfu Interu Miláno v Salzburgu (1:0) už má istý postup do vyraďovacej fázy.

Viac o téme: Real Sociedad Liga majstrov Benfica Lisabon