Prvé víťazstvo v sezóne prišlo tesne pred jej koncom: VC Kataru v réžii talianskych pretekárov

Taliansky motocyklový pretekár Fabio di Giannantonio (druhý vľavo) sa teší s členmi svojho tímu po prvom svojom víťazstve v seriáli MotoGP na VC KataruTaliansky motocyklový pretekár Fabio di Giannantonio (druhý vľavo) sa teší s členmi svojho tímu po prvom svojom víťazstve v seriáli MotoGP na VC Kataru Zdroj: TASR/AP/Hussein Sayed

LUSAIL - Taliansky motocyklový pretekár Fabio di Giannantonio vybojoval prvé víťazstvo v seriáli MotoGP.

Dvadsaťpäťročný jazdec triumfoval na nedeľnej VC Kataru, za ním skončil jeho krajan a líder celkového poradia Francesco Bagnaia. Taliani ovládli všetky pódiové pozície, na treťom mieste sa umiestnil Luca Marini.

Španiel Jorge Martin, ktorý zvíťazil v sobotnom šprinte, došiel do cieľa až na 10. priečke. Bagnaia tak zvýšil svoj náskok na čele poradia na 21 bodov. Záverečné preteky sezóny sú na programe 26. novembra v španielskej Valencii.

MotoGP - VC Kataru: 1. Fabio di Giannantonio (Gresini) 41:43,6540 min, 2. Francesco Bagnaia (Ducati) +2,734 s, 3. Luca Marini (všetci Tal./Mooney VR46) +4,408, 4. Maverick Viňales (Šp./Aprilia) +4,488, 5. Brad Binder (JAR/Red Bull) +7,246, 6. Alex Marquez (Šp./Gresini) +7,620

celkové poradie (po 19 z 20 pretekov): 1. Bagnaia 437 b., 2. Jorge Martin (Šp./Ducati) 416, 3. Marco Bezzecchi (Tal./Mooney VR46) 326

Viac o téme: MotoGP Francesco Bagnaia VC Kataru Fabio di Giannantonio