Keby rok 2023 radšej nebol: Majster sveta napísal finálnu bodku za príšernou sezónou

Marc MárquezMarc Márquez Zdroj: SITA/AP/Vincent Thian

BARCELONA - Šesťnásobný majster sveta MotoGP Marc Márquez sa krátko po skončení sezóny podrobil operácii pravej paže.

Tridsaťročný španielsky motocyklový pretekár ešte predtým v utorok stihol absolvovať vo Valencii prvé testy na Ducati vo svojej novej stajni Gresini, ktorú po jedenástich rokoch vymení za továrenský tím Hondy.

Márqueza trápil v pravej paži v druhej polovici sezóny kompartment syndróm, problém s prekrvovaním predlaktia, nazývaný aj "arm pump". "Problém sme dnes s doktorom Ignaciom Rogerom de Oňom a jeho tímom vyriešili, aby som bol pripravený na sezónu 2024," napísal Márquez v stredu na sociálnej sieti X.

Jeden zo štyroch jazdcov histórie, ktorý získal majstrovský titul v troch kategóriách, má za sebou ďalšiu nevydarenú sezónu. Márquezovým najlepším výsledkom bolo tretie miesto z Japonska a celkovo obsadil v MS štrnáste miesto, ešte o priečku horšiu ako vlani. Na víťazstvo čaká už dve sezóny, čo sa mu stalo iba na začiatku kariéry v triede do 125 ccm.

Nový ročník sa začne v polovici marca v Katare.

Viac o téme: MotoGP Marc Márquez Ducati