VIDEO Brankár Milána opäť ukázal, v čom je už dlhé roky najlepší: Nádhera, čo predviedol

Mike Maignan a oslavujúci hráči AC Miláno po triumfe s FrosinoneMike Maignan a oslavujúci hráči AC Miláno po triumfe s Frosinone Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

MILÁNO - Futbalisti AC Miláno v 14. kole talianskej ligy doma zvíťazili nad Frosinone 3:1 a upevnili si pozíciu na treťom mieste tabuľky. Prvý je po piatkovej výhre nad Monzou Juventus, druhý Inter ho môže znovu predbehnúť, ak v nedeľu večer uspeje v Neapole.

"Rossoneri" strelili úvodný gól zápasu dve minúty pred polčasom. Svoj prvý gól vo farbách Milána zaznamenala letná posila Jovič. Krátko po pauze našiel domáci brankár Maignan dlhým nákopom Pulišiča, ktorý po jeho prihrávke prešiel až do vápna a zavesil pod brvno.

Francúzsky gólman si pripísal jednu asistenciu v každom z posledných troch ročníkov Serie A a s tromi asistenciami je najlepšie nahrávajúcim brankárom talianskej najvyššej súťaže od sezóny 2004/05.

V 74. minúte zvýšil na 3:0 po Jovičovom sklepnutí Tomori. Hostia v závere zaznamenali čestný úspech vďaka gólu Brescianiniho.

V sobotňajšom stretnutí 14. kola talianskej futbalovej Serie A remizoval FC Janov s Empoli FC 1:1. V ďalšom zápase triumfovalo Lazio Rím nad Cagliari 1:0, v 8. minúte o tom rozhodol španielsky útočník Pedro.