VIDEO Fantázia, priatelia, špeciálna zámorská noc: Vyrovnaný rekord a Nemec videl bláznivý zápas

Jasot Drewa Doughtyho po víťaznom góle Kings v predĺžení, vedľa neho Anže KopitarJasot Drewa Doughtyho po víťaznom góle Kings v predĺžení, vedľa neho Anže Kopitar Zdroj: SITA/AP/Sue Ogrocki

COLUMBUS - Hokejisti Los Angeles vyhrali v zámorskej NHL desiaty duel za sebou na ľade súpera. Columbus zdolali 4:3 pp a vyrovnali tak rekord Buffala zo sezóny 2006/07 v počte víťazstiev vonku na začiatku sezóny.

V akcii boli traja Slováci – Adam Ružička (Calgary), Tomáš Tatar (Colorado) ani Šimon Nemec (New Jersey) však nebodovali. V stretnutí Vancouver - New Jersey (5:6) nastúpili traja bratia Hughesovci.

Kings si skomplikovali cestu za víťazstvom, keď inkasovali v záverečnom dejstve trikrát. Víťazstvo im zariadil Drew Doughty, ktorý skóroval po 33 sekundách predĺženia. Rozhodol po strele z prvej z ľavého kruhu.

"Je niečo neskutočné, čo sa nám podarilo. Verím, že budeme pokračovať v tejto sérii," uviedol obranca hostí Vladislav Gavrikov podľa nhl.com. V stretnutí zaznamenal dve asistencie, Phillip Danault skóroval dvakrát.

"Odohrali sme dve dosť slabé tretiny a ak sme chceli mať nejakú šancu na návrat, museli sme zmeniť náš prístup k hre. V tretej sme upravili niekoľko vecí a o podarilo sa nám otočiť výsledok," povedal Todd McLellan, tréner Kings.

Nemec absolvoval druhý zápas v New Jersey a nenadviazal na svoje dve asistencie z úspešnej premiéry. Jeho tím však vyhral na ľade Vancouveru 6:5 po tom, ako inkasoval trikrát v tretej tretine.

Víťazný gól vsietil 35 sekúnd pred záverečnou sirénou Jesper Bratt, ktorý si pripísal celkovo dva presné zásahy. Nemec nastúpil v elitnej formácii, odohral 21:43 minúty, mal jednu strelu na bránku, jeden blok a pripísal si "mínusku".

Výnimočný zápas bratov Hughesovcov

Duel bol výnimočný pre bratov Hughesovcov, sú deviatou bratskou trojicou, ktorá nastúpila v rovnakom zápase. Predtým to boli Boucherovci, Cookovci, Bentleyovci, Plagerovci, Sutterovci, Brotenovci, Staalovci a aj Šťastní. Jack nazbieral z víťazného tímu (1+2), Luke (Devils) si pripísal jeden presný zásah a Quinn (Canucks) dosiahol dve asistencie.

"Bolo celkom zábavné hrať s oboma mojimi bratmi. Vždy si užívam, keď hrám proti Quinnovi vo Vancouveri. Bol som tu draftovaný, hrá tu môj brat, takže pre mňa to bol určite veľký zápas," priznal Jack. Quinn bol po stretnutí sklamaný, ale potešilo ho, že mohol hrať s oboma bratmi: "Teraz je to ťažké, keďže sme prehrali. Som rád a o pár dni alebo mesiacov si uvedomím ešte viac, čo sa nám podarilo."

Bratská trojica Hughesovcov - Galéria fotiek (49) Zdroj: SITA/AP/The Canadian Press/Ethan Cairns

Calgary v zostave s Ružičkom podľahlo 2:5 Minnesote, ktorá vyhrala štvrtýkrát za sebou. Tri body za dva góly a asistenciu mal v drese hostí Matt Boldy, jeho spoluhráč Mats Zuccarello asistoval a bodoval v desiatom dueli za sebou.

"Strelili sme góly v správny čas a využili sme aj jednu presilovku. Robíme správne veci a potom sa nám darí víťaziť. V zápase je dôležitý prvý gól, keď ho strelíme, tak sa nám lepšie hrá," konštatoval Boldy. Ružička bol v štvrtom útoku, na ľade strávil 12:25 minúty mal jednu mínusku. V drese domácich nedostal šancu Martin Pospíšil a zápas sledoval ako zdravý náhradník.

Ďalší Slovák Tomáš Tatar, ktorého Colorado zdolalo Anaheim 3:2, bol taktiež v štvrtej formácii. Domáci ukončili sériu troch prehier, tri body (1+2) zaznamenal hviezdny Nathan MacKinnon. Tatar bol na ľade 11:13 minúty a stretnutie ukončil s dvoma pluskami. MacKinnonova druhá asistencia bola jeho 500. v profilige. Je štvrtým hráčom v histórii Avalanche/Quebec Nordiques, ktorý dosiahol tento míľnik.

"Je to celkom fajn, odohral som veľa kvalitných zápasov," uviedol kanadský útočník, ktorého vyzdvihol aj tréner Jared Bednar: "Každý rok prichádzajú noví hráči a sú na neho kladené veľké očakávania. Myslím, že sa mu ich darí naplňovať alebo aj prekonať. Je fenomenálne, čo sa mu podarilo."

Hetrikový večer letí do Česka

Tomáš Hertl sa zaslúžil v NHL troma gólmi o výhru hokejistov San Jose 5:4 v predĺžení na ľade New Yorku Islanders a bol vyhlásený za prvú hviezdu zápasu. Český útočník skompletizoval svoj šiesty hetrik v súťaži v závere základnej hracej doby, keď skóroval dvakrát pri hre hostí bez brankára.

Tešiaci sa Tomáš Hertl Galéria fotiek (49) Tomáš Hertl Zdroj: SITA/AP/Adam Hunger

Hertl sa presadil prvýkrát v trinástej minúte, v ktorej vyrovnal strelou z medzikružia na 1:1. Islanders odskočili aj vďaka dvom využitým presilovým hrám na 4:1, ale záver patril San Jose. Kevin Labanc znížil v 52. minúte tečom a zápas poslal do predĺženia Hertl dvomi zásahmi.

V čase 56:49 pohotovo zobral pri ľavej tyčke zrazený puk a zasunul ho nad betón brankára Sorokina. Minútu a pol pred koncom tretej tretiny zakončil do prázdnej brány šikovnú prihrávku Williama Eklunda, ktorý v predĺžení zavŕšil obrat Sharks.

NHL - výsledky:

Columbus Blue Jackets – Los Angeles Kings 3:4 po predĺžení (1:0, 2:0, 0:3 - 0:1)
Góly: 10. Marčenko (Boqvist,  Gaudreau), 26. Gaudreau, 34. Olivier (Jiříček, Fantilli) – 41. Danault (Roy, Moore), 46. Danault (Gavrikov, Fiala), 47. Kaliyev (Anderson-Dolan, Gavrikov), 61. Doughty (Kopitar, Kempe). Brankári: Merzikins - Copley, strely na bránku: 29:39

Ottawa Senators – New York Rangers 6:2 (2:0, 3:2, 1:0)
Góly: 11. Tkachuk (Zub, Giroux), 19. Giroux (Bernard-Docker, Norris), 26. Tarasenko (Batherson, Stützle), 28. Batherson (Tarasenko), 38. Tkachuk (Zub, Brännström), 58. Tarasenko (Batherson, Brännström) – 21. Panarin (Fox, Zibanejad), 26. Miller (Lafreniere, Panarin). Brankári: Forsberg - Šesťrorkin, strely na bránku: 36:35

Buffalo Sabres – Detroit Red Wings 3:5 (0:2, 1:2, 2:1)
Góly: 39. Dahlin (Thompson, Cozens), 49. Mittelstadt (Skinner, Peterka), 52. Skinner – 4. Larkin (Raymond), 9. Fabbri (Copp, Perron), 26. Seider (Fabbri, DeBrincat), 34. Rasmussen (Petry, Gostisbehere), 60. Larkin (Rasmussen). Brankári: Comrie - Lyon, strely na bránku: 32:27

New York Islanders – San Jose Sharks 4:5 po predĺžení (1:1, 1:0, 2:3 - 0:1)
Góly: 10. Gauthier (Holmström, Horvat), 26. Nelson (Dobson, Horvat), 46. Reilly (Holmström), 49. Pulock (Reilly, Pageau) – 13. Hertl (Duclair), 52. Labanc (Ochoťuk), 57. Hertl (Granlund, Eklund), 59. Hertl (Eklund, Barabanov), 65. Eklund (Granlund). Brankári: Sorokin -  Kähkönen, strely na bránku: 39:37

Chicago Blackhawks – Nashville Predators 3:4 po predĺžení a nájazdoch (1:0, 2:3, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 6. Foligno (Jones), 24. Dickinson (Foligno, Vlasic), 26. Foligno (Anderson, Jones) – 23. Evangelista (Barrie, Pärssinen), 23. Jankowski (Sissons, Fabbro), 33. O'Reilly (Forsberg, Josi), rozh. nájazd O'Reilly. Brankári: Söderblom - Saros, strely na bránku: 28:30

Calgary Flames – Minnesota Wild 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)
Góly: 27. Backlund (Weegar, Andersson), 42. Zary (Solovjov, Kadri) – 2. Foligno (Boldy), 21. Kaprizov (Rossi, Zuccarello), 22. Boldy, 34. Boldy (Kaprizov, Spurgeon), 47. Eriksson Ek (Johansson). Brankári: Vladař (22. Wolf) - Gustavsson, strely na bránku: 30:29

Colorado Avalanche – Anaheim Ducks 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Góly: 2. MacDermid (MacKinnon), 38. MacKinnon (Drouin, Manson), 47. O'Connor (MacKinnon, Drouin) – 51. Carrick, 55. Carlsson (Terry, Fowler). Brankári: Georgijev - Gibson, strely na bránku: 30:33

Vancouver Canucks – New Jersey Devils 5:6 (2:4, 0:1, 3:1)
Góly: 9.  Miller (Boeser, Pettersson), 20. Joshua (Garland, Blueger), 48. Boeser (Miller), 54. Lafferty (Q. Hughes, Pettersson), 57. Höglander (Miller, Q. Hughes) – 4. Bratt (Siegenthaler), 10. Haula (J. Hughes), 18. J. Hughes (Bahl), 19. McLeod (Bastian, Lazar), 40. L. Hughes (J. Hughes), 60. Bratt (Hischier, Bahl). Brankári: Demko - Vaněček, strely na bránku: 33:32

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 49

Viac o téme: Vancouver Canucks Detroit Red Wings Tomáš Tatar Buffalo Sabres San Jose Sharks New Jersey Devils Colorado Avalanche Tomáš Hertl Los Angeles Kings Columbus Blue Jackets Calgary Flames Adam Ružička Phillip Danault Quinn Hughes Jack Hughes Šimon Nemec Luke Hughes
  • Zdroj: TASR, ČTK