Veľký deň pre rodinu aj celú NHL: Šimon Nemec bude súčasťou historického zápasu

Bratia Hughesovci - zľava Luke, Jack a QuinnBratia Hughesovci - zľava Luke, Jack a Quinn Zdroj: Športky - SITA/AP/Matt Slocum, Noah K. Murray, Darryl Dyck/The Canadian Press

VANCOUVER - Už dnes v noci, o 4:00 nášho času, sa postavia v NHL proti sebe tímy Vancouver Canucks a New Jersey Devils.

Bežný divák si povie, že ničím zaujímavý duel, avšak, pre zažratých fanúšikov zámorského hokeja pôjde o významné stretnutie. Áno, slovenskí fanúšikovia budú sledovať najmä obrancu Šimona Nemca, ktorý by mal naskočiť do druhého duelu v profilige, ale hlavným bodom programu bude stretnutie trojice bratov Hughesovcov.

Quinn, Jack a Luke sa spoločne v jednom zápase stretnú vôbec prvýkrát. Najstarší z klanu Hughesovcov, 24-ročný obranca Quinn, je kapitán Vancouveru, o 19 mesiacov mladší Jack je asistentom kapitána v New Jersey a najmladší, len 20-ročný Luke, si vedľa staršieho brata v tíme Devils odbíja debutovú sezónu v najlepšej lige sveta.

Bratia Hughesovci - sprava Galéria fotiek (3) Bratia Hughesovci - sprava Quinn, Jack a Luke a úplne vľavo útočník Toronta William Nylander Zdroj: Twitter/Elliotte Friedman

Bratskej trojici sa doslova splní ďalší sen. Ten prvý bol, aby sa všetci dostali do NHL. To sa im podarilo a dokonca vo veľkom štýle - všetci traja boli draftovaní v prvom kole a stali sa tak prvou americkou rodinou, ktorej sa to podarilo.

Ak sa nič mimoriadne nestane a na nočný duel nastúpia všetci traja, stanú sa deviatou rodinou, ktorej traja súrodenci sa stretli na jednom ľade. V našich končinách sú najznámejší bratia Šťastní. Peter, Anton a Marián v 80. rokoch po úteku z Československa doslova dobyli NHL. Nastupovali spoločne v jednej formácii v tíme Quebec Nordiques a ich útok sa stal mimoriadne produktívnym.

Traja súrodenci sa naposledy stretli v jednom zápase len nedávno, 13. apríla 2023, keď sa na jednej hracej ploche objavili Eric a Marc Staal z Floridy s bratom Jordanom z Caroliny.

"Samozrejme, že snívate o tom, že jedného dňa budete hrať aj s bratmi v NHL. Ste v pivnici, zabávate sa, hráte hokej, ale nikdy si skutočne nemyslíte, že sa to stane realitou. Že sa to má stať, je celkom divoké. Tri deti v jednom zápase..." rozplýval sa pred zápasom jediný útočník v rodine Jack.

Ten patrí medzi hviezdy poriadne nabitého tímu Devils. Napriek tomu, že minulý mesiac vynechal päť zápasov pre zranenie hornej časti tela, stále si drží prvenstvo v počte bodov na zápas (1,76) a od začiatku sezóny patrí medzi top hráčov kanadského bodovania v celej NHL.

VIDEO Radosť rodiny Hughesovcov po drafte v roku 2021, keď si Devils vybrali zo 4. miesta najmladšieho Lukea

"Samozrejme, že hrať spolu je sen. Pravdepodobne sme sa o tom rozprávali ako chlapci, keď sme sa hrali s mini hokejkami. Teraz však budú chcieť oni získať dva body pre tím a ja tiež. Každý bude myslieť na svoj individuálny výkon," doplnil svojho mladšieho súrodenca kapitán Vancouveru Quinn.

Ten má v tejto sezóne viac dôvodov na úsmev ako bratská dvojica v New Jersey. Canucks patria medzi prekvapenia ročníka a momentálne im patrí druhé miesto v Západnej konferencii. Quinn v tomto ročníku aj bodovo explodoval a vo veľmi vydarenom úvode sa mu podarilo ako prvému hráčovi pokoriť hranicu 30 bodov. A to je na obrancu fantastická vizitka.

Najmladší z trojice Luke sa dostal do prvého tímu New Jersey hneď v úvode a výrazne konkuroval dvojke draftu z minulého roka Šimonovi Nemcovi. "Určite som neočakával, že k tomu niekedy dôjde, keď sme boli deti. Je to super. Ukazuje sa odhodlanie našich rodičov a tiež výsledok našej práce, na ktorej sme tak tvrdo pracovali. Bude to zábava," doplnil súrodencov Luke.

"Myslím si, že Quinn je očividne ten chlap, ku ktorému vzhliadal celý život," povedal Jack o Lukovi. "S Quinnom som už hral, ​​Quinn hral so mnou, ale títo dvaja proti sebe nikdy nehrali, takže si užijú veľa zábavy. Myslím, že Lukea to určite poriadne nakopne," pokračovala "diabolská" 86.

Slová prostredného Jacka podporil aj Luke: "Úprimne povedané, práve stretnutie s Quinnom je jednou z vecí, na ktoré sa teším najviac. Dosť dlho som ho už nevidel."

Odkiaľ sa vzalo toľko talentu v jednej rodine?

Ako spomenul Luke v reakcii pre nhl.com, odhodlanie rodičov muselo byť obrovské a väčšina z nás si nevie ani predstaviť, akú hrdosť nosia Ellen a Jim pri srdci, keď vidia svoje ratolesti korčuľovať na najslávnejších štadiónoch v zámorí. Ako je to možné, že sa v jednej rodine skĺbilo toľko talentu? Odpoveď je jednoduchá.

Mama Ellen je bývalá hokejistka a reprezentantka USA. V roku 1992 získala s národným tímom striebornú medailu na MS v hokeji a dostala sa aj do All-Stars tímu turnaja. Otec Jim nebol preslávený hokejista, ale ľadový šport mu rovnako koluje vo všetkých žilách. Ako tréner viedol tímy v AHL, neskôr dlhé roky pôsobil v štruktúrach Toronta Maple Leafs ako riaditeľ pre rozvoj hráčov.

VIDEO: Rodičia bratov Hughesovcov pred ich vzájomným zápasom

Veľkú udalosť v živote rodiny si nemôžu nechať ujsť a obaja budú pozorne sledovať zápas na tribúne Rogers Arena. "Budeme si to nesmierne užívať. Budeme tam sedieť a sledovať, ako naše deti hrajú, pravdepodobne s množstvom emócií. Snažíme sa držať pri zemi a podporovať ich vždy najlepšie, ako vieme," povedal veľmi skromne a s dávkou lásky otec Jim.

"Všetci traja sú veľmi súťaživí a budú chcieť vyhrať zápas," dodala veľmi šťastná mama trojice, ktorá priznala, že nie je tak emotívna ako jej manžel.

"Je zrejmé, že naši rodičia budú v meste a určite si to užijú. Je to len veľký moment pre našu rodinu… Dúfam, že na konci dňa vyhráme," prezradil Luke. Zápas vidí rovnako aj jeho spoluhráč a brat v jednom - Jack. Obaja sa zhodli, že Devils dnes v noci vyhrajú.

Žiadne hecovanie jeden proti druhému

Ako vieme, bratia Hughesovci nepatria medzi agresívnych hokejistov, ktorí by vyhľadávali konflikty. Ani jeden z trojice nie je silový typ hráča, ale všetci sú veľmi zruční a enormne talentovaní.

"Budeme hrať svoju hru. Porozprávame sa pred, aj po zápase, ale nie je to tak, že by sme sa hecovali proti sebe. Nikto sa nesnaží dať niekomu lekciu. Sme tu na to, aby sme hrali hokej a to je všetko," prezradil najstarší Quinn. Ktovie, čo by na takúto bratskú rivalitu povedali Matthew a Bradley Tkachukovci.

Quinn Hughes rozohráva spoza Galéria fotiek (3) Quinn Hughes je kapitán Vancouveru a túto sezónu predvádza skvelé výkony Zdroj: SITA/AP/The Canadian Press/Darryl Dyck

K súrodencom Hughesovcom má čo povedať aj útočník Tampy Tyler Motte. Ako jeden z mnohých ich pozná veľmi dlho a počas leta s nimi často trénuje.

"Je to neuveriteľné! Je to skvelé nielen pre šport, ale aj pre nich a rodinu. Samozrejme, s Quinnom som chvíľu hral vo Vancouveri (2018-22) a všetkých troch poznám veľmi dobre. Myslím si, že Quinn by chcel hrať so svojimi bratmi, ale na druhú stranu, rád hrá aj proti nim," vyhlásil Motte.

Veľavýznamný zápas pre rodinu Hughesovcov sa nezadržateľne blíži a my, hokejoví fanatici si ho proste nemôžeme nechať ujsť. Aréna vo Vancouveri sa stane historickým miestom nielen pre trojicu hráčov a ich rodinu, ale pre oba kluby, ktoré si tento moment zapíšu do historických albumov.

Viac o téme: Vancouver Canucks New Jersey Devils Quinn Hughes Jack Hughes Šimon Nemec Luke Hughes
  • Autor: © Zoznam/ Martin Turčin
  • VIDEO: YouTube/SPORTSNET, NHL Network
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy