VIDEO Všetci Slováci v hre: Nemohúcnosť Tatara pokračuje, Pospíšilov stroj sa zasekol

Tomáš Tatar (Colorado) strieľa puk Tomáš Tatar (Colorado) strieľa puk Zdroj: SITA/AP/David Zalubowski

NEW YORK - Osem slovenských korčuliarov zasiahlo v noci na piatok do 13-zápasového programu v zámorskej hokejovej NHL, pričom dvaja z nich sa zapísali do bodových štatistík.

Obranca Šimon Nemec skóroval za New Jersey a zaznamenal premiérový presný zásah v zámorskej NHL. Presadil sa v 30. minúte a víťazným gólom zariadil triumf Devils, ktorí vyhrali na ľade Seattlu 2:1.

Dvojke draftu z roku 2022 sa tak podarilo skórovať už v treťom dueli v profilige po príchode z AHL, na konte má celkovo tri kanadské body (1+2). Vo veku 19 rokov a 295 dní sa stal druhým najmladším slovenským obrancom s gólom v najlepšej lige sveta. Kristián Kudroč bol 1. februára 2001 o 39 dní mladší, keď sa presadil v drese Tampy Bay.

Ružička sa vyrovnal Tatarovi

Útočník Adam Ružička prispel asistenciou k víťazstvu Calgary, ktoré zdolalo Carolinu 3:2. Flames dali všetky góly v záverečnom dejstve. Ružička zaznamenal ôsmy kanadský bod v sezóne a spolu s Tomášom Tatarom je najproduktívnejší Slovák v tejto sezóne. Ako hráč štvrtej formácie strávil na ľade 10:12 minúty.

Gólová radosť hráčov Flames, Galéria fotiek (2) Gólová radosť hráčov Flames, medzi nimi aj slovenský útočník Adam Ružička Zdroj: SITA/AP/Jeff McIntosh/The Canadian Press

Za domácich hral aj jeho krajan Martin Pospíšil, ktorý sa vrátil do zostavy "plameňov". V treťom útoku absolvoval 11:04 minúty, rozdal dva hity a dvakrát vystrelil na bránku. Zablokoval aj jednu strelu, dôsledkom čoho musel opustiť ľadovú plochu. Po chvíli však dokázal pokračovať v hre.

Trápenie Tomáša Tatara pokračuje. Krídelník Colorada Avalanche sa nedočkal prvého gólu ani v 24. zápase. Brankára súpera ohrozil až tromi strelami, čo je jeho sezónne maximum. Na konte má osem bodov za asistencie. Za Washington nastúpil obranca Martin Fehérváry, ktorý ukončil zápas s mínuskou a strelou na bránu, jeho ice time bol 20:06 minúty.

Slafkovský odohral dobrý zápas, ale opäť nebodoval

Krídelník Juraj Slafkovský nastúpil v elitnej formácii Montrealu, odohral 18:16 minúty a raz vystrelil na bránku. Canadiens podľahli Los Angeles 0:4, pričom ich súper zaznamenal jedenáste víťazstvo v sezóne na klziskách súperov a prekonal tak rekord Buffala zo sezóny 2006/07.

Hokejisti Arizony nenatiahli sériu víťazstiev na šesť, keď v domácej Mullett Arene podľahli Philadelphii 1:4. Dvomi gólmi sa o to pričinil Travis Konecny. Za Coyotes odohral 9:24 minúty slovenský útočník Miloš Kelemen, ktorý na bránku súpera vyslal jednu strelu.

V drese Tampy Bay vyšiel naprázdno so 44 bodmi najproduktívnejší hráč súťaže Nikita Kučerov. Lightning, za ktorých odohral slovenský obranca Erik Černák 19:20 minúty a pripísal si okrem mínusky dve strely na bránku, prehrali na ľade Nashvillu 1:5.

Viac o téme: Washington Capitals Tomáš Tatar Montreal Canadiens Tampa Bay Lightning New Jersey Devils Colorado Avalanche Calgary Flames Erik Černák Arizona Coyotes Martin Fehérváry Adam Ružička Martin Pospíšil Miloš Kelemen Šimon Nemec Juraj Slafkovský