VIDEO Zapamätá si ho navždy! Nádherné a pokorné slová Šimona Nemca po prvom góle v NHL

Šimon Nemec oslavuje gól so spoluhráčmi na striedačkeŠimon Nemec oslavuje gól so spoluhráčmi na striedačke Zdroj: Instagram/njdevils

SEATTLE - Slovenský obranca Šimon Nemec nadchol celú NHL už v prvom zápase NHL. V ňom si pripísal prvé body za dve asistencie a na premiérový gól nečakal dlho. Strelil ho už v treťom zápase za prvý tím Devils.

Životný moment len 19-ročného obrancu prišiel dnes v noci, v druhej tretine proti Seattlu. Bežala 30. minúta zápasu a slovenský bek využil skvelú prácu spoluhráča Jespera Bratta. Ten zaviedol puk za bránku "krakenov", našiel skvele nakorčuľovaného Nemca a ten strelou z prvej prekonal brankára Philippa Grubauera.

"Pri strele som nerozmýšľal. Vypálil som a padlo to tam. Nevedel som, ako to osláviť. Je to tu a ja som mimoriadne šťastný. Možno som tak nevyzeral, ale som nesmierne šťastný. Je to prvý gól a ten si zapamätám navždy," uviedol v reakcii dojatý Nemec.

Jeho výkon opäť vyzdvihol aj ten najpovolanejší, tréner New Jersey Lindy Ruff: "Ďalší vydarený zápas. Dokázal si nájsť správnu pozíciu a zakončiť, skvelá strela. Ukázal aj niekoľko ďalších ofenzívnych manévrov. Jeho hokejový cit a schopnosť správneho rozhodovania sa mi páčia."

Po príchode do najlepšej ligy sveta sa Nemec okamžite zaradil do prvého obranného páru k skúsenému Jonasovi Siegenthalerovi. Vedľa urasteného Švajčiara odohral všetky tri stretnutia a od trénerov dostával veľa priestoru aj v špeciálnych tímoch.

"Nečakal som, že budem hrať také množstvo času, ale je to super. Tréneri mi dôverujú a ja si verím v tejto pozícii, ktorú dostávam. Vždy sa snažím hrať čo najlepšie," dodal šťastný obranca, ktorý si v dnešnom zápase proti Seattlu odkrútil 19:55 minúty. Okrem gólu, ktorý strelil z jedinej strely, si pripísal na konto aj plusku.

Nemec dostal príležitosť v prvom tíme za zraneného obrancu Dougieho Hamiltona, ktorý bude Devils chýbať neurčitý čas. To, ako dlho ostane rodák z Liptovského Mikuláša v NHL, isté nie je. Fanúšikov na Slovensku však zarmúti fakt, že na blížiaciach sa MS do 20 rokov (26. decembra 2023 - 5. januára 2024) takmer s určitosťou nebude štartovať.

"Verím, že tu ostanem niekoľko týždňov, mesiacov… (smiech) Uvidíme, čo sa stane," zakončil rozhovor s novinármi mladý zadák spod Tatier. Najbližší zápas čaká New Jersey na ľade Calgary už zajtra večer o 22:00 nášho času.

Viac o téme: New Jersey Devils Šimon Nemec Seattle Kraken
  • Autor: © Zoznam/ Martin Turčin
  • Zdroj: Športky