VIDEO Zničil Slovensko, teraz ničí ostatných! Aj tak je len prepadák, na McDavida nemá

Connor Bedard (Chicago) a jeho michigan gól proti St. LouisConnor Bedard (Chicago) a jeho michigan gól proti St. Louis Zdroj: SITA/AP/Jeff Roberson

ST. LOUIS - Kanadský útočník Connor Bedard opäť spôsobil vo svete ošiaľ, keď v nočnom zápase na ľade St. Louis Blues skóroval štýlom Michigan.

Ani Bedardov výstavný gól nestačil Chicagu na bod, keďže prehralo výsledkom 7:5. Viac než celkový výsledok zápasu však fanúškovi po celom svete zaujal práve Michigan gól Bedarda, na ktorý boli rôznorodé reakcie: "Toto musí byť nejaká mágia, možno Matrix. Musel som si ten gól pozrieť zo záznamu šesťkrát v spomalenom zábere, aby som si overil, či je to naozaj pravda. WOW!"

Našli sa medzi fanúšikmi aj takí, ktorí doposiaľ Michigan gól ešte naživo nikdy nevideli a sami si neboli istí, či pravidlá hokeja niečo takéto dovoľujú: "Ani som nevedel, že to nie je zakázané. Niečo neskutočné!"

Ako už býva zvykom, boli aj takí, ktorí tomuto gólu ani celkovo výkonom Bedarda nedávali veľkú váhu. "Dobrý gól, ale stále je to prepadák. Nikdy z neho nebude McDavid," napísal na scoiálnej sieti X fanúšik, ktorého výkony kanadského supertalentu zatiaľ neupútali.

Slováci majú naňho ťažké srdce

Slovenskí fanúšikovia prvýkrát vo veľkom zaznamenali meno Bedarda vlani na MS hráčov do 20 rokov, na ktorých sa naša dvadsiatka dostala do štvrťfinále. V ňom sme boli Kanade vyrovnaným súperom a Slovensku sa podarilo vyrovnať na 3:3. K otváraciemu gólu na 1:0 Bedard pridal ešte jeden víťazný, ktorý strelil v 6. minúte predĺženia. Slovenskej dvadsiatke sa tak po Bedardovom góle rozplynul sen o bojoch o medaily.

Viac o téme: Chicago Blackhawks Slovensko 20 Kanada 20 Connor Bedard
  • Zdroj: Športky