Skvelý vstup a oduševnené bránenie napokon stačili: Mladí Slováci si pripísali druhý triumf

Slovenská hokejová šestnástkaSlovenská hokejová šestnástka Zdroj: SZĽH/Jäzva

ROMANSHORN - Slovenskí hokejisti do 16 rokov vybojovali na Turnaji piatich krajín vo švajčiarskom Romanshorne už druhé víťazstvo. Po štvrtkovom triumfe nad Nemeckom 6:3 zdolali v piatok domácu reprezentáciu 3:2. Všetky tri góly strelili už v prvej tretine.

Mladí Slováci majú na podujatí zatiaľ bilanciu dve víťazstvá a jedna prehra. Svoje účinkovanie ukončia v sobotu prestížnym duelom proti Česku. Informoval o tom web hockeyslovakia.sk.

Turnaj piatich krajín hráčov do 16 rokov v Romanshorne:
Švajčiarsko - Slovensko 2:3 (1:3, 0:0, 1:0)
Góly: 15. Bouvard (Bosshard), 57. Sauthier (Thoma) - 1. Matta, 6. Rausa (Obušek), 15. Obušek (Bereš, Stankoven). Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 132 divákov.

Zostava SR 16: Barčák – Požgay, Floriš, Kovalčík, Maršálek, Syrný, Bereš, Tóth – Rezničák, Stankoven, Macák – Trebula, Matta, Sirota - Rausa, Obušek, Kizák – Bernát, Lukáčik, Čurlej

hlas po zápase /zdroj: hockeyslovakia.sk/:

Michal Blanár, tréner SR 16: "Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre a už v piatej minúte sme viedli o dva góly. Švajčiari si potom vzali oddychový čas, ale chlapcov sme nabádali k tomu, aby pokračovali v stanovených veciach. Snažili sme sa rýchlo posúvať puky a pomáhať si v súbojoch. Chlapci však začali robiť aj chyby a dostávali sme sa pod tlak. Napriek tomu sme strelili tretí gól. Následne však domáci znížili a vrátili sa do hry.

V druhej tretine sme sa vrátili k nášmu plánu a obaja brankári držali svoje mužstvá. V záverečnej časti sme neubránili oslabenie, ale potom sme si to už dobre kontrolovali a vybojovali sme cenné víťazstvo. Zajtra nás čaká ťažký zápas, ktorý bude o nastavení hláv a srdiečku.

Už proti Švajčiarom niektorým chalanom dochádzali sily, ale zápas proti Česku je tradične spojený s veľkou motiváciou. Nie je ľahké odohrať štyri zápasy za štyri dni, ale som presvedčený o tom, že chalani do toho dajú všetko a zabojujú za Slovensko."

Viac o téme: Turnaj piatich krajín Slovensko 16 Švajčiarsko 16