Ukázali srdiečko a bojovného ducha: Slováci potrápili Čechov, zápas rozhodlo predĺženie

Slovenskí hokejisti do 16 rokovSlovenskí hokejisti do 16 rokov Zdroj: SZĽH/Jakub Homoľa

ROMANSCHORN - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 16 rokov uzavreli svoje účinkovanie v rámci Turnaja piatich krajín vo švajčiarskom Romanshorne prehrou s Českom 4:5 po predĺžení. Podujatie tak ukončili s vyrovnanou bilanciou 2 víťazstvá a 2 prehry.

Turnaj piatich krajín hráčov do 16 rokov (Romanshorn, Švajčiarsko):

SLOVENSKO – Česko 4:5 pp (1:2, 2:2, 1:0 - 0:1)
Góly: 10. Stankoven (Trebula, Kizák), 26. Lukáčik, 36. Bereš (Syrný), 42. Čurlej (Obušek, Syrný) - 13. Vlk (Maxa, Fodor), 20. Hečko (Ruml, Mařík), 34. Weiss (Mařík, Kachlíř), 40. Hečko (Ruml, Maxa), 65. Kachlíř, vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Feuz, Baggenstos – Oberson, Lustenberger, 54 divákov

Zostava SR 16: Dvořák – Požgay, Floriš, Kovalčík, Maršálek, Syrný, Bereš, Tóth – Rezničák, Stankoven, Macák – Trebula, Matta, Kizák - Rausa, Obušek, Čurlej – Bernát, Lukáčik.

Hlas po zápase /zdroj: hockeyslovakia.sk/

Michal Blanár, tréner SR 16: "Česi boli strelecky aktívnejší, ale podržal nás brankár Dvořák a darilo sa nám čistiť predbránkový priestor. Hrali sme jednoducho, dobre sme si posúvali puky a so súperom sme držali herne i gólovo krok. Škoda len tých gólov zo záverov tretín. Inkasovali sme v posledných sekundách, ale nepripisoval by som to strate koncentrácie.

Súper tlačil do konca a dokázal to zúročiť. Celkové hodnotenie turnaja je každopádne veľmi pozitívne. Chlapci ukázali dobré výkony a hlavne srdiečko a bojovného ducha. Ťažké zápasy hrali až do konca a mrzí len ten záver. Je však potešiteľné, že chlapci sa za žiadnych okolností nevzdávali a ukázali potenciál do budúcnosti."

Viac o téme: Turnaj piatich krajín Slovensko 16 Česko 16 Michal Blanár