VIDEO Vyrovnaný zápas rozhodla posledná tretina: Obhajca striebra končí o miesto za Slovákmi

Radosť českej dvadsiatky po góleRadosť českej dvadsiatky po góle Zdroj: iihf.com

GÖTEBORG - Českí hokejisti zdolali na majstrovstvách sveta dvadsiatok v Göteborgu 4:2 Švajčiarsko a udržali tretie miesto v základnej B-skupine.

V utorňajšom štvrťfinále čaká zverencov trénera Patrika Augustu druhý tím z "áčka", ktorým bude Kanada, či Nemecko. Švajčiari pôjdu zo štvrtej pozície na domáce Švédsko, ktoré ovládlo skupinu. Česi síce stratili vedenie 2:0, ale v čase 52:47 rozhodol kapitán Jiří Kulich a výsledok ešte pečatil obranca Tomáš Hamara.

Obhajcu striebra z vlaňajšieho šampionátu v kanadskom Halifaxe dostali do náskoku dve využité presilovky. V 13. min otvoril skóre Matyáš Šapovaliv a v polovici stretnutia zvýšil Robin Sapoušek. Do konca druhej tretiny vymazali stratu Simon Meier a Julien Rod, ale druhú českú výhru zo štyroch stretnutí na turnaji zariadil po akcii Tomáša Galvasa Kulich a poistku pridal Hamara.

B-skupina (Frölundaborg):
Česko – Švajčiarsko 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Góly: 13. Šapovaliv (Melovský, Hamara), 31. Sapoušek (Becher, Kulich), 53. Kulich (Galvas, Melovský), 56. Hamara (Becher) – 35. S. Meier (Dionicio, Reber), 40. Rod (Weber, Dionicio)