VIDEO Šimon Nemec sa dostal do konfliktu so zlým mužom NHL: Tu si nebudeš dovoľovať!

Potýčka medzi Šimonom Nemcom a Bradom MarchandomPotýčka medzi Šimonom Nemcom a Bradom Marchandom Zdroj: repro foto X/B/R Open Ice

BOSTON - Slovenský obranca Šimon Nemec zaznamenal v drese New Jersey svoju rekordnú minutáž (25:26 min) v profilige.

Nemec bol druhý najvyťažovanejší hráč "diablov" po obrancovi Lukeovi Hughesovi, ktorý odohral až 28:10 min. Slovenský bek sa blysol 124 sekúnd pred záverečnou sirénou, keď zmaril možnosť na skórovanie do prázdnej bránky domácemu útočníkovi Bradovi Marchandovi. Devätnásťročný obranca hokejkou vytečoval letiaci puk do opustenej bránky na žŕdku.

Už o pár sekúnd sa snažil hasiť chybu Lukea Hughesa, ktorý stratil puk v útočnom pásme, no Nemec v rýchlostnom súboji nestačil odstreliť puk pred Trentom Fredericom, ktorý v páde spečatil do prázdnej bránky triumf Bruins.

Tréner Lindy Ruff sa po stretnutí vyjadril aj na adresu Nemca: "Šimon bol silný fyzicky a v defenzíve pracoval naozaj veľmi dobre. Myslím si, že odohral kvalitný duel. Vždy posielate na ľad tých najlepších hráčov a nechávate ich pracovať. Veľa je toho, čo sa mi páči na hre dvoch mladíkov, či už Nemca a aj Luka. Aj preto hrajú toľko minút v zápasoch."

Druhý hráč draftu z roku 2022 odohral najviac minút v jednom stretnutí zo Slovákov v tejto sezóne NHL. Predošlé maximum patrilo Erikovi Černákovi z Tampy Bay s minutážou 23 minút a 59 sekúnd v jednom dueli.

Ostrý súboj s Marchandom

Nemec sa v druhej tretine dostal aj do potýčky s kapitánom Bostonu Bradom Marchandom. Útočník Bruins ho narazil na mantinel, čo sa Slovákovi nepáčilo a vzápätí ho zhodil na ľad a adresoval mu niekoľko slov.

Vyslúžil si pochvalu od fanúšikov na sociálnych sieťach a aj od kouča Ruffa: "Páčilo sa mi to. Musí byť tvrdý, odpovedal mu na jeho zákrok a myslím si, že sa to Marchandovi nepáčilo. Aj to však potrebujeme od mladého beka."

Viac o téme: Boston Bruins Brad Marchand New Jersey Devils Šimon Nemec