VIDEO Čo nezvládol Duda, si vzal na starosť on: Nekompromisná ľavačka v nadstavenom čase

Tomáš Suslov oslavuje premiérový gól v talianskej Serie ATomáš Suslov oslavuje premiérový gól v talianskej Serie A Zdroj: Profimedia

VERONA - Tomáš Suslov si otvoril strelecký účet vo futbalovej Serii A ako devätnásty Slovák. Jeho Verona remizovala v nedeľnom dueli 22. kola s Frosinone 1:1 a práve on poslal domácich do vedenia z penalty.

Len jedenásť minút predtým nevyužil rovnakú šancu ďalší Slovák Ondrej Duda. Neapol so Stanislavom Lobotkom uhral na pôde Lazia Rím bezgólovú remízu. V tomto zápase išla dokopy na bránu len jedna strela v podaní domácich.

Suslov je vo Verone na hosťovaní z holandského Groningenu, gól strelil v 18. zápase vo všetkých súťažiach. K pokutovému kopu sa dostal v nadstavení prvého polčasu po ruke Mehdiho Bourabiu. Oproti Dudovi vyslal na brankára Stefana Turatiho prudšiu strelu, ktorú umiestnil nižšie.

Presný zásah bol preňho prvý od augusta. Duda mieril do ľavého dolného rohu. K penalte sa dostal tiež "vďaka" Bourabiovi, ktorý trafil v šestnástke namiesto lopty Pawla Dawidowicza. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 58. minúte vďaka hlavičke Kaia Jorgeho, ktorý skóroval po rohovom kope.

Vidím dôležité náznaky zmeny

"So zápasom som spokojný. Je mi ľúto fanúšikov, pretože by bolo pekné zakončiť tento výkon víťazstvom. Nepodarilo sa nám to, ale musím poďakovať mužstvu za prístup, za to, ako sa vyrovnáva s rôznymi ťažkosťami. Meníme sa a už vidím dôležité náznaky zmeny," povedal tréner domácich Marco Baroni pre talianske médiá.

Priaznivci klubu nie sú spokojní s odchodom mnohých hráčov, ku ktorému vedenie pristúpilo z finančných dôvodov. Svoj postoj dali najavo aj počas stretnutia, keď protestovali proti prezidentovi Mauriziovi Settimu.

"Netrénoval som len hráčov, ktorí odišli, viedol som všetkých. Viem, že sú tu chalani, ktorí môžu naplniť naše očakávania a aj ich naplnia," doplnil Baroni.

Verone i nováčikovi z Frosinone patria pozície v druhej polovici tabuľky blízko zóny zostupu. Domáci poskočili vďaka remíze do zóny bezpečia a hostia sa od nej vzdialili na päť bodov.

Lazio i Neapol doplatili na absenciu ofenzívnych hráčov

Lazio i Neapol doplatili na absenciu svojich ofenzívnych hráčov. Domácim chýbali suspendovaní Cira Immobile a Mattia Zaccagni, tréner hostí Walter Mazzarri sa zas musel zaobísť bez Victora Osimhena, ktorý je na Africkom pohári národov, i Kviču Kvaraccheli a Giovanniho Simeoneho. Obaja si odpykávajú kartový trest. Hostia boli v ligovom zápase bez strely na bránu naposledy v roku 2012, ich kormidelník bol však vzhľadom na okolnosti spokojný.

"S výkonom som veľmi spokojný, pretože sme čelili veľmi silnému tímu. Mali sme veľa absencií a na ihrisko sa dostali hráči, ktorí boli dlho bez nasadenia," citovala Mazzarriho agentúra AFP.

Vrchol stretnutia prinieslo zakončenie Tatyho Castellanosa, ktorý poslal loptu do siete hostí efektnými nožničkami. Rozhodca Daniele Orsato však neuznal presný zásah zo 46. minúty pre ofsajd. Domácim patrí momentálne šieste miesto o skóre za Fiorentinou, úradujúci majstri z Neapolu sú deviati o skóre za AS Rím.

Zápas bol s uzavretou časťou tribúny Olympijského štadióna v Ríme v dôsledku trestu pre domáci klub. Jeho fanúšikovia začiatkom mesiaca rasisticky urážali Romelua Lukakua z radov mestského rivala AS Rím.

Viac o téme: Taliansko Slovensko Serie A Hellas Verona FC Tomáš Suslov