VIDEO Mourinho odišiel, Rimania našli formu: Víťazstvo AS zariadil Pellegrini

Paulo Dybala a Lorenzo Pellegrini oslavujú gól AS RímPaulo Dybala a Lorenzo Pellegrini oslavujú gól AS Rím Zdroj: SITA/AP/Alessandro Garofalo

RÍM - Futbalisti AS Rím zvíťazili v pondelkovom stretnutí 22. kola talianskej Serie A na pôde US Salernitana 2:1.

Tréner hostí Daniele De Rossi sa tak tešil z triumfu aj vo svojom druhom zápase na lavičke tímu. Za Salernitanu nastúpil od začiatku slovenský obranca Norbert Gyömbér, ktorý odohral 73 minút.

V úvode druhého polčasu otvoril skóre duelu Paulo Dybala, keď premenil penaltu. O štvrťhodinu neskôr na neho nadviazal kapitán Lorenzo Pellegrini. Domáci síce o tri minúty znížili zásluhou striedajúceho Grigorisa Kastanosa, no to bolo z ich strany všetko.

AS Rím sa vďaka triumfu a zisku troch bodov dostal na 5. miesto v neúplnej tabuľke. Salernitana čaká na víťazstvo nad Rimanmi od roku 1999 a s 12 bodmi je naďalej na poslednej 20. priečke.