VIDEO Nepriestrelná česká stena a prvý gól hviezdy draftu: Trochu sa mi z toho zatočila hlava

Americký útočník Alex Turcotte zaznamenal svoj prvý gól v NHLAmerický útočník Alex Turcotte zaznamenal svoj prvý gól v NHL Zdroj: SITA/AP/George Walker IV

DETROIT - Americký útočník Alex Turcotte zaznamenal svoj prvý gól v NHL. Prispel ním k triumfu hokejistov Los Angeles na ľade Nashvillu 4:2 a vo svojom štrnástom dueli v profilige pridal aj asistenciu. Kings ukončili štvorzápasovú šnúru prehier.

"Samozrejme, bolo to niečo vzrušujúce a trochu sa mi z toho zatočila hlava. V každom prípade som cítil veľkú úľavu," uviedol pre zámorské médiá 22-ročný Turcotte, draftová päťka z roku 2019. V prostrednej časti hry zvýšil na 2:0 pre Los Angeles. Hráči Nashvillu prestrieľali súpera 41:24, no výraznou oporou hostí bol český brankár David Rittich s 39 zákrokmi.

"Predátori" prehrali tretí duel za sebou. "Páčil sa mi náš výkon. Myslím si, že až na pár detailov sme robili správne veci, ktoré z nás robia dobrý tím. Väčšinu času sme držali puk na hokejkách. Vytvorili sme si šance, bohužiaľ, nepremenili sme ich," zhodnotil výkon svojich zverencov tréner domácich Andrew Brunette.

Pinto rozhodol o víťazstve Ottawy

Shane Pinto rozhodol na začiatku tretej minúty predĺženia o víťazstve Ottawy na ľade Detroitu 3:2. Zaujímavosťou je, že v extra čase nemali domáci puk v držaní ani raz. "Keď máte puk v predĺžení na hokejkách, je veľká šanca, že sa vám podarí skórovať. Počkali sme si na správnu chvíľu," povedal po zápase Pinto, ktorý mal v stretnutí bilanciu 1+1.

Brankár Joonas Korpisalo podržal hostí 23 zákrokmi. Senators vyhrali druhý zápas za sebou, stále však zostávajú na dne Atlantickej divízie. "Myslím si, že sa hýbeme správnym smerom. Naše výkony rastú a lepšie vieme narábať s vývojom zápasu," pochvaľoval si kouč Ottawy Jacques Martin.

Hokejisti Ottawy Senators Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/AP/Paul Sancya

Za Detroit vyrovnal v tretej tretine na 2:2 Dylan Larkin, ktorý tak bodoval v dvanástom zápase v sérii. Duel nedohral pre zranenie dolnej časti tela obranca "senátorov" Jake Sanderson.

Anaheim otočil domáci súboj so San Jose a triumfoval 3:2 po predĺžení. O vyrovnanie na 2:2 sa 61 sekúnd pred koncom tretej tretiny postaral Troy Terry a v predĺžení potom bod navyše pre Ducks získal Frank Vatrano. Ten strelil 22. gól v sezóne, ukončil ním šesťzápasový gólový pôst.

"Už to bol nejaký čas, čo som naposledy skóroval. Asi som príliš zvieral hokejku. Som rád, že mi to tam konečne padlo," tešil sa Vatrano, ktorý v predĺžení profitoval z prihrávky Terryho. Ten predĺžil svoju bodovú sériu už na šesť stretnutí.

NHL - sumáre:

Detroit Red Wings - Ottawa Senators 2:3 pp (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Góly: 9. Sprong (Veleno), 52. Larkin (Compher, Määttä) - 24. Kastelic (Bernard-Docker, Kelly), 35. Tkachuk (Pinto), 63. Pinto (Chabot, Tarasenko). Brankári: Lyon - Korpisalo, strely na bránku: 25:25.

Nashville Predators - Los Angeles Kings 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
Góly: 46. Forsberg (McDonagh, Nyquist), 57. Tomasino (Josi, Novak) - 9. Grundström, 26. Turcotte (Moore, Spence), 54. Lewis (Byfield, Turcotte), 59. Fiala (Danault, Anderson). Brankári: Saros - Rittich, strely na bránku: 41:24.

Anaheim Ducks - San Jose Sharks 3:2 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 3. Lundeström (McTavish, Silfverberg), 59. Terry (Carlsson, Henrique), 65. Vatrano (Terry, LaCombe) - 7. Duclair (Muchamadullin, Hoffman), 38. Vlasic (Burroughs, Eklund). Brankári: Gibson - Kähkönen, strely na bránku: 34:28.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 12

Viac o téme: NHL Detroit Red Wings Ottawa Senators San Jose Sharks Los Angeles Kings Nashville Predators Anaheim Ducks Dylan Larkin Frank Vatrano David Rittich Troy Terry Shane Pinto Alex Turcotte