Oremus vo Zvolene nemal najmenší dôvod na radosť, líder extraligy sa proti Košiciam zapotil

Na snímke vľavo brankár Jaroslav Janus a vpravo Radek Deyl (obaja Košice) a uprostred Matej Paločko (Poprad)Na snímke vľavo brankár Jaroslav Janus a vpravo Radek Deyl (obaja Košice) a uprostred Matej Paločko (Poprad) Zdroj: TASR/Roman Hanc

ZVOLEN - Hokejisti Zvolena v 42. kole Tipos extraligy zdolali na domácom ľade Slovan Bratislava 3:1 a pripísali si na svoje konto tretiu výhru nad týmto súperom v aktuálnej sezóne, avšak prvú na svojom ľade. Hostia tak nepreskočili tím spod Pustého hradu v tabuľke v súboji o siedmu priečku.

Zvolen začal aktívne a bol za to odmenený gólom Mareka Hecla, ktorý sa uvoľnil za bránkou, kľučkami sa dostal pred ňu a bekhendom pokoril Godlu. Pred prvou prestávkou mohol vyrovnať najmä v presilovke Pecararo, ale nemal presnú mušku.

Hlavný tréner HC Slovan Galéria fotiek (32) Peter Oremus, tréner Slovana Bratislava Zdroj: TASR/Ján Krošlák

V strednom herne vyrovnanom dejstve diváci gól nevideli, ale na začiatku tretej tretiny po návrate Lukoseviciusa z trestnej lavice využil únik M. Hults a bolo 2:0. Hostia do dvoch minút odpovedali obrancom Korenčíkom od modrej čiary. Snahu Slovana o vyrovnanie zmaril v 56. minúte presnou strelou z pravej strany Kašlík.

HKM Zvolen –  HC Slovan Bratislava 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Góly: 10. M. Hecl, 43. M. Hults (M. Hecl, Sládok), 56. Kašlík (Lukosevicius) – 45. Korenčík (Kubka). Rozhodovali: Snášel ml., Jobbágy – Frimmel, Stanzel, vylúčení na 2 min.: 7:5, presilovky a oslabenia: 0:0, 3012 divákov.

Zvolen: Kupsky – Mudrák, C. Hults, Gachulinec, Rauhauser, Hain, Sládok – Lukosevicius, M. Hults, M. Hecl – R. Bondra, Fortin, Kašlík – Kolenič, Marcinek, Zuzin – K. Gábor, V. Fekiač, Csányi

Slovan: Godla – Korenčík, Holway, Golian, Kubka, Sersen, Bergman, Beňo – Ranford, Poirier, Pecararo – Takáč, Mahbod, Šille – Lukošík, Preisinger, T. Török – Dudáš, S. Petráš, Žitný

Spišiaci opäť nedopadli dobre

Hokejisti Michaloviec zvíťazili v 42. kole Tipos extraligy na ľade Spišskej Novej Vsi 4:2. Hostia potvrdili tretie miesto v tabuľke a priblížili sa práve ku "Spišiakom" na druhej priečke len na rozdiel bodu. Michalovčania dosiahli štvrtý triumf v rade, domáci prehrali šiesty duel za sebou.

Wilkins otvoril skóre už po 38 sekundách, keď sa presadil aj v druhom zápase za Michalovce. Domáci vyrovnali ešte v prvej časti vďaka Burgessovi. V polovici stretnutia viedli opäť hostia vďaka Santosovi. Krídelník prvej formácie o necelé štyri minúty zvýšil už na 3:1. V závere druhej tretiny však Nellis prekonal Glosára a vrátil Spišskú späť do hry. Wilkins v 45. minúte zaznamenal druhý gól v zápase, keď využil početnú výhodu.

Tipos extraliga – 42. kolo:
HK Spišská Nová Ves – HK Dukla Ingema Michalovce 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Góly: 18. Burgess (Myklucha), 40. Nellis (Burgess, Archambault) – 1. Wilkins (Heard, Valach), 31. Santos (Daugaviš, Bodák), 35. Santos (Newton, Valach), 45. Wilkins (Newton, Bodák). Rozhodovali: Crman, Krajčík – Durmis, Gegáň, vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 2335 divákov.

Spišská Nová Ves: Surák – Merežko, Ališauskas, Valach, Žiak, Björkung, Romaňák – Burgess, Nellis, Archambault – Rapáč, Kerbashian, Bakoš – Majdan, Myklucha, Džugan – Vandas, Bortňák, Hamráček

Michalovce: Glosár – Bodák, Bindulis, Drgoň, Suja, Michalčin, Macejko – Daugavinš, Newton, Santos – Valach, Heard, Wilkins – Paločko, Solenský, Puliš – Vašaš, Buc, Kabáč

Poprad zvládol ťažký zápas s Košicami

Hokejisti HK Poprad zvíťazili na ľade HC Košice 3:2 a upevnili si prvé miesto v tabuľke Tipos extraligy. V záverečnom zápase pred februárovou reprezentačnou prestávkou dosiahli ôsme víťazstvo po sebe a na prvom mieste tabuľky majú už päťbodový náskok na Spišskú Novú Ves. Košičania nebodovali v treťom stretnutí po sebe a prehrali štvrtý z uplynulých šiestich duelov. Po 42. kole figurujú na priebežnom 4. mieste.

Košičania vstúpili do zápasu s cieľom ukončiť 130-minútové čakanie na gól. Po bezgólovej prvej tretine, v ktorej diváci sledovali vyrovnaný súboj plný bojovnosti, ako prví gólovo udreli domáci. V 25. minúte sa presadil kapitán domácich Chovan, keď tečoval Lunterovu strelu - 1:0. V polovici druhej časti sa Košičania v presilovke usadili v pásme, po viacerých streleckých pokusoch ešte "kamzíci" neskórovali, no vyrovnania sa dočkali po návrate vylúčeného Jääskeläinena z trestnej lavice.

Na snímke zľava Dominik Galéria fotiek (32) Zdroj: TASR/Roman Hanc

V 32. minúte sa najlepší ligový strelec Dmowski individuálne presadil cez obrancu domácich a poradil si aj s brankárom Janusom - 1:1. Hostí nasmeroval k víťazstvu gól Záborského, ktorý v 53. minúte dorážkou využil presilovku - 1:2. "Oceliari" sa pokúsili vyrovnať počas hry so šiestimi hráčmi, no Svitana gólom, ktorý pre neho znamenal 500. extraligový bod, upravil na 1:3.

Domáci sa však nevzdali a Jääskeläinen následne prekonal Vaya a znížil na 2:3. Košičania naďalej pokračovali v tlaku a puk dostali za popradského brankára aj tretíkrát, no stalo sa tak tesne po klaksóne.

TEL - 42. kolo:
HC Košice - HK Poprad 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Góly: 25. Chovan (Lunter, Breton), 59. Jääskeläinen (Chovan, Olsson) - 32. Dmowski (Turan), 53. Záborský (Dmowski, Coulter), 58. Svitana (Dmowski, Vay). Rozhodovali: Goga, Žák - M. Orolin, Pribula, vylúčení: 4:2 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3936 divákov.

Košice: Janus - Olsson, Breton, A. Bartoš, Zech, Deyl, Šedivý, Dravecký - Pollock, Berger, Fejes - Lunter, Chovan, Jääskeläinen - Rogoň, Slovák, Šimun - Jokeľ, Havrila, Bartánus

Poprad: Vay - Cardwell, Betker, Brincko, Svedberg, Turan, D. Brejčák, Česánek - Svitana, Coulter, Dmowski - Calof, Bjalončík, Záborský - Kukuča, Jendek, Belluš - Šotek, Suchý, Paločko

Trenčín si doma poradil s Novozámčanmi

Hokejisti Trenčína zvíťazili v 42. kole Tipos extraligy nad Novými Zámkami 4:2. Domáci vďaka triumfu a zisku troch bodov potvrdili priebežné 9. miesto v tabuľke. Nové Zámky prehrali druhýkrát v rade a sú na predposlednej 11. priečke. V drese Trenčína zaznamenal dva góly obranca Marek Hudec.

Skóre otvoril v 9. minúte Ahl, ktorý prekonal Kantora. Hostia na začiatku druhej tretiny vyrovnali. Obranca Ligas vystrelil od modrej čiary a puk skončil až v sieti. V polovici stretnutia domáci opäť viedli, keď M. Hudec využil presilovú hru. Rovnaký hráč v úvode tretej tretiny zvýšil na 3:1. Kováč v 51. minúte znížil, no v závere Krajčovič rozhodol o víťazstve strelou do prázdnej bránky.

HK Dukla Trenčín – HC Mikron Nové Zámky 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Góly: 9. Ahl (Baláž, Pietroniro), 31. M. Hudec (Charbonneau, Conway), 43. M. Hudec (Sojčík), 60. Krajčovič (Petráš) – 22. Ligas (Roman, Šišovský), 51. Kováč (Barto, Roman). Rozhodovali: Baluška, J. Konc ml. – Hajnik, Knižka, vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1653 divákov.

Trenčín: Borák – Pietroniro, Kielb, Starosta, Petrovický, M. Hudec, Hlaváč, Kupec – Immo, Baláž, Ahl – Charbonneau, Conway, D. Hudec – Sloboda, Sojčík, Petráš – Škvarek, Mikúš, Krajčovič

Nové Zámky: Kantor – Hatala, Lee, Ligas, Roman, Novajovský, Kozák – Loggins, Roy, Stupka – Michnáč, Prokeš, Johnson – Števuliak, Ondrušek, Šišovský – Kováč, Barto, Fafrák – Ružek

V Nitre sa predlžovalo

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v nedeľňajšom zápase 42. kola Tipos extraligy nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:4 po predĺžení. "Corgoni" dokázali zdolať Liptákov prvýkrát v sezóne a upravili nepriaznivú bilanciu vzájomných duelov na 1:3. Nitrania sa priblížili štvrtým Košiciam na rozdiel jediného bodu. Liptovskému Mikulášu pred reprezentačnou prestávkou patrí 10. miesto.

Úvod stretnutia patril domácim, ktorí vyslali na bránku súpera až 17 striel, no hostí podržal brankár Krasikov. Liptáci otvorili skóre v 15. minúte, keď sa ujalo nahodenie Hraška, na ktoré dokázal reagovať tečom Bajtek, ale pred odchodom do šatní využil zlú komunikáciu nitrianskej defenzívy Vojtech.

Nitranom vyšlo prvých päť minút prostrednej časti hry, keď vyrovnal Gates a vedenie pre "corgoňov" zabezpečil Buček. Liptáci v závere druhého dejstva vyrovnali zásluhou Aurela Nauša a na začiatku tretej časti opäť viedli po góle Žilku. Ofenzívny duel s množstvom šancí napokon dospel po vyrovnávajúcom presnom zásahu Čederleho až do predĺženia, v ktorom rozhodol po 23 sekundách o víťazstve Nitry americký útočník Jackson.

Tipos extraliga - 42. kolo:
HK Nitra - MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:4 po predĺžení (1:2, 2:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 16. Bajtek (Gates, Buček), 22. Gates (Jackson), 26. Buček (Jackson), 45. Čederle (Lacka, Newell), 61. Jackson (Gates, Cotton) – 15. Hraško (Berry, Egle), 19. Vojtech (Réway, Sukeľ), 37. A. Nauš (Berry), 41. Žilka (Avcin, Kriška). Rozhodovali: Výleta, Klejna - Hercog, Vyšný, vylúčení: 1:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2397 divákov

Nitra: Kašík – Mezei, Cotton, Gajdoš, Valent, Stacha, Vitaloš, Fatul – Buček, Gill, Bajtek – Jackson, Gates, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Bača, Pobežal, Vybiral

L. Mikuláš: Krasikov – Mezovský, Thompson, Hraško, Žilka, Lalík, Fekiač, D. Jendroľ – Avcin, Quince, Kriška – A. Nauš, Egle, Berry – Sukeľ, Réway, Vojtech – T. Nauš, Vankúš, Nespala

Brent Gates v šanci Galéria fotiek (32) Brent Gates v šanci pred brankárom Aleksejom Krasikovom Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Humenné padlo až po predĺžení

Hokejisti HC 05 Banská Bystrica zvíťazili v rámci nedeľného 42. kola Tipos extraligy nad domácim Humenným 5:4 po samostatných nájazdoch.

Humenčania začali od úvodu aktívnejšie ako ich súper. Odmenou im bolo otvorenie skóre v 4. minúte duelu zásluhou 11. gólu v sezóne pre Fína Kuruho, ktorý "vytancoval" banskobystrickú defenzívu a neskôr blafákom prekonal Krošelja. Hostia však prepli na vyššie obrátky a keď arbitri v 8. minúte vylúčili domáceho Vaška, Turnbull po kombinácii do prázdnej brány vyrovnal.

V druhej tretine domáci za menej ako dve minúty využili tri presilové hry a zdalo sa, že je "vymaľované". Opak bol však pravdou. Keď sa postupne presadili za mužstvo spod Urpína Faith, Ďatelinka a Langkow, skóre bolo razom v 47. minúte nerozhodné. O víťazovi sa muselo rozhodnúť až v samostatných nájazdoch. Dvojbodový zisk Banskej Bystrici zabezpečil Wilkins.

HC 19 Humenné – HC 05' Banská Bystrica 4:5 pp a sn (1:1, 3:0, 0:3 - 0:0, 0:1)
Góly: 4. Kuru (Pereskokov, Pacalaj), 27. Lapšanský (Sredl, Handlovský), 28. Sredl (Pereskokov), 29. Sredl (Lapšanský) - 8. Turnbull (Faith), 44. Faith (Hora, Wilkins), 45. Ďatelinka (Turnbull, Hora), 48. Langkow (Wilkins, Bačik), rozhodujúci nájazd Wilkins. Rozhodovali: Korba, Orolin – Ordzovenský, Bogdaň, vylúčení: 2:6 na 2 min., presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 1782 divákov.

Humenné: Kozel – Meliško, Sredl, Pacalaj, Sergienko, Ťavoda, Novický – Paršin, Kuru, Pereskokov - Lapšanský, Foss, Šoltés - Handlovský, Linet, Vaško – Thomka, Horvát, Ragan - Borov

Banská Bystrica: Krošelj – Bačik, D. Stránský, Hora, Žabka, Ďatelinka, Luža, Pavúk - Wilkins, Langkow, Turnbull - Gašpar, Bíreš, Matoušek – Petriska, Faith, Výhonský – Macek, A. Stránský, Štrauch

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 32

Viac o téme: HC Košice HK Poprad HKM Zvolen HK Nitra HC Slovan Bratislava Peter Oremus HK Dukla Trenčín HK Spišská Nová Ves MHk 32 Liptovský Mikuláš HC Mikron Nové Zámky HC 05' Banská Bystrica HK Dukla Ingema Michalovce HC 19 Humenné