Zlé správy z Česka: Slovenský obranca skončil po pár minútach, do kabíny mu pomáhali spoluhráči

Slovenský obranca Peter Čerešňák v službách PardubícSlovenský obranca Peter Čerešňák v službách Pardubíc Zdroj: Profimedia

PRAHA - Hokejisti HC Dynamo Pardubice zvíťazili v pondelkovej dohrávke 45. kola českej ligy na ľade HC Škoda Plzeň 3:1.

Vďaka triumfu potvrdili prvé miesto v tabuľke, majú päťbodový náskok pred Spartou Praha a ešte jeden zápas k dobru. Plzni patrí 11. priečka.

Pánik asistoval, Čerešňák skončil po pár minútach

V drese hostí zaznamenal asistenciu slovenský útočník Richard Pánik. Pre jeho krajana a spoluhráča Petra Čerešňáka sa duel skončil už v 8. minúte. Obranca sa nepríjemne zranil, keď v páde narazil do mantinelu. Spoluhráči mu pomohli dostať sa do kabíny a domáci fanúšikovia ho odprevadili potleskom. Čerešňák prestúpil do Pardubíc práve z Plzne, kde pôsobil šesť sezón.

Hokejisti Kladna prehrali v pondelkovej dohrávke 16. kola českej ligy s Vítkovicami 0:4. Rytíři prehrali už šestnásty zápas za sebou a s 30 bodmi sú poslední. Hostia po druhom víťazstve za sebou potvrdili priebežné 10. miesto.