Slovenskí junáci v Česku opäť excelovali: Absolútny hrdina Holešinský zarmútil Jágrove Kladno

Adrián Holešinský (v strede)Adrián Holešinský (v strede) Zdroj: Profimedia

PRAHA - Hokejisti HC Škoda Plzeň zvíťazili v nedeľnom zápase českej extraligy na ľade Kladna 4:3 po predlžení. Veľkou mierou sa o to zaslúžil slovenský legionár Adrián Holešinský. V predposlednej minúte záverečnej tretiny poslal svojím zásahom duel do predĺženia, v ktorom napokon strelil víťazný gól.

Triumf svojho tímu zariadil aj jeho krajan Róbert Lantoši, ktorého Mladá Boleslav zdolala České Budějovice 1:0. V ďalšom stretnutí zvíťazilo Brno nad Spartou Praha 5:4 po samostatných nájazdoch. Gólom a dvoma asistenciami sa na tom podieľal Lukáš Cingel, presný zásah si do štatistík pripísal aj Kristián Pospíšil.

Na triumfe Třinca nad Litvínovom 5:2 sa podieľali štyria Slováci. Viliam Čacho, Marko Daňo a Libor Hudáček vsietili gól, Patrik Hrehorčák zaznamenal asistenciu. Gól a asistenciu si pripísal aj Oliver Okuliar v drese Hradca Králové, ktorý zdolal Karlove Vary 3:0.

Česká extraliga - 46. kolo:

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 4:5 pp a sn (1:2, 3:2, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 17. Hrabík, 21. Forman, 34. Krejčík, 35. Vitouch - 4. Flek, 16. Moses (CINGEL), 30. POSPÍŠIL (CINGEL), 39. CINGEL, rozh. nájazd Flek

HC Oceláři Třinec - HC Verva Litvínov 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
Góly: 23. Nestrašil, 26. ČACHO (HREHORČÁK), 36. Nestrašil, 42. DAŇO, 44. HUDÁČEK - 2. a 48. Zile

HC Energie Karlovy Vary - Mountfield Hradec Králové 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
Góly: 22. Lalancette, 26. OKULIAR, 37. Pavelka (OKULIAR)

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň 3:4 pp (0:1, 1:0, 2:2 - 0:1)
Góly: 39. Procházka, 44. Smoleňák, 56. Tralmaks - 19. Zámorský, 58. Rekonen, 59. HOLEŠINSKÝ, 63. HOLEŠINSKÝ
/S. Hlavaj (Plzeň) odohral celý zápas a mal 16 zákrokov/

Motor České Budějovice - BK Mladá Boleslav 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Gól: 21. LANTOŠI

HC Dynamo Pardubice - Bílí Tygři Liberec 7:1 (4:1, 2:0, 1:0)
Góly: 2. Vála, 8. Sedlák (PÁNIK), 14. Vála (PÁNIK), 20. Kousal, 39. Říčka, 40. Poulíček, 45. Říčka - 4. Hawryluk

HC Olomouc - HC Vítkovice Ridera 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Góly: 52. Navrátil (KUSKO) - 18. Bukarts, 21. Barinka