VIDEO Liverpool prehral, Barcelona nezaváhala

Andriy Shevchenko v súboji s Yaya TouremAndriy Shevchenko v súboji s Yaya Tourem Zdroj: SITA

FIORENTINA - Anglický FC Liverpool prehral v utorkovom zápase 2. kola skupinovej fázy futbalovej Ligy majstrov 2009/2010 s ACF Fiorentina 0:2. O triumfe talianskeho zástupcu rozhodol dvoma gólmi v prvom polčase čiernohorský reprezentant Stevan Jovetič, ktorý potrestal chyby v defenzíve \"The Reds\".

V nej odohral celý zápas na stopérskom poste Martin Škrtel, jeho tím však nedokázal nadviazať na výhru 1:0 nad Debrecínom a zostáva v tabuľke E-skupiny na troch bodoch. Na rozdiel od zverencov trénera Rafaela Beniteza šliape naplno ich konkurent Olympique Lyon, ktorý zdolal maďarského majstra VSC Debrecín vysoko 4:0 na jeho pôde a so šiestimi bodmi na konte tróni na čele tabuľky.

Vo famóznom nástupe v novej sezóne pokračuje FC Barcelona. Úradujúci šampión Ligy majstrov privítal Dynamo Kyjev a po predošlej bezgólovej remíze s Interom Miláno potrebovala "Barca" všetky body. Ukrajinci počas celého duelu na Nou Campe nevedeli, kam skôr skočiť. V prvom polčase z plejády šancí využili Katalánci jedinú, tá však stála za to, keď gólovú lahôdku opäť ponúkol argentínsky talizman Lionel Messi. Úvodný gól padol z jeho zázračnej ľavačky, pričom celej situácii predchádzala vtipná prihrávka Andresa Iniestu. V druhom polčase pokračoval nápor zverencov trénera Pepa Guardiolu, gólovo však zapršalo už len po strele Pedra Rodrigueza, ktorý sa výborne uvoľnil v šestnástke po nezištnej prihrávke Ibrahimoviča - 2:0.

Už skôr sa v "barcelonskej" F-skupine skončil duel Rubin Kazaň - Inter Miláno. Ruský majster, ktorý je debutantom v európskom pohári číslo jeden, získal po remíze 1:1 vôbec prvý bod v súťaži. Kazaň viedla od 11. minúty, keď sa Dominguez šikovne presadil cez Lucia a nezadržateľne skóroval. V 27. minúte sa Interu podarilo vyrovnať. Stankoviča zabudli obrancovia Kazane na zadnej žrdi a srbský veterán po centri Maicona predviedol hlavičkový "vešiak" zo vzdialenosti 6 metrov. V druhom polčase prišiel Inter po niečo vyše hodine hry o vylúčeného Balotelliho, ale remízu udržal.

Domáca premiéra v Lige majstrov vyšla rumunskému šampiónovi, historický bod po remíze 1:1 s VfB Stuttgart má pre Unireu Urziceni cenu zlata. Navyše tím, ktorý musí hrať zápasy na medzinárodnej úrovni na požičanom štadióne Steauy Bukurešť, prehrával od 5. minúty po zásahu Serdara Tasciho. O vyrovnanie sa postaral v 48. minúte Serban Dacian Varga. V druhom zápase G-skupiny FC Sevilla zvíťazila nad Glasgowom Rangers pohodlne 4:1 a s plným počtom šiestich bodov vedie tabuľku.

V H-skupine bol blízko prekvapenia Olympiakos Pireus. Gréci dlho držali nerozhodný bezgólový stav, v 78. minúte však inkasovali, gól Robina van Persieho tak londýnskemu favoritovi skupiny priniesol ďalšie tri body do tabuľky. Triumf "kanonierov" spečatil zrejme z ofsajdovej pozície Andrij Aršavin. Alkmaar v druhom súboji H-skupiny remizoval so Standardom Liege 1:1, oba tímy zaknihovali prvé body v súťaži.