VIDEO Odveta, ako sa patrí: Súboj Slafkovského s Nemcom priniesol ďalšiu drámu

Timo Meier (28) a Šimon Nemec (17) so spoluhráčmi oslavujú gól New Jersey DevilsTimo Meier (28) a Šimon Nemec (17) so spoluhráčmi oslavujú gól New Jersey Devils Zdroj: SITA/AP/Mary Altaffer

NEW YORK - Slovenský hokejový obranca Šimon Nemec prispel asistenciou k víťazstvu New Jersey nad Montrealom 4:3 v sobotňajšom zápase NHL.

Juraj Slafkovský v drese hostí nebodoval. Išlo o druhý súboj v prebiehajúcej sezóne, v ktorej proti sebe nastúpili dvaja najvyššie draftovaní Slováci.

Nemec hral v sobotu druhej obrannej dvojici s Kevinom Bahlom a na ľade strávil 16:37 minúty. Ako jediný v zápase si pripísali po tri plusové body, Nemec mal aj dve strely. Gólovú prihrávku dosiahol po tom, čo sa v 38. minúte zapojil do ofenzívnej akcie a po jeho strele dorazil český útočník Ondřej Palát puk do bránky. Nemec má po 36 zápasoch na konte 16 kanadských bodov za 2 góly a 14 asistencií.

Cole Caufield (22), Kevin Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Mary Altaffer

Slafkovský hral na krídle elitného útoku Canadiens s kapitánom Nickom Suzukim a Coleom Caufieldom. Do štatistík si pripísal plusový bod a strelu na bránku, pričom na ľade strávil 21:42 minúty. Do kanadského bodovania sa nezapísal v treťom zápase po sebe, predtým mal sériu ôsmich zápasov s minimálne jedným bodom. Po 58 odohratých dueloch má bilanciu 12 gólov a 18 asistencií.

Prvýkrát po ôsmich zápasoch sa stalo, že v súboji týchto tímov zvíťazilo domáce mužstvo. Canadiens v zápase viedli 1:0 aj 2:1, no domáci tromi gólmi otočili na 4:2. Víťazný gól si pripísal Jesper Bratt, kapitán Montrealu Nick Suzuki v závere druhým gólom v závere znížil na konečných 4:3. Devils zvíťazili po dvoch prehrách a naďalej sú na priebežnom 9. mieste Východnej konferencie. Canadiens nebodovali v piatom stretnutí po sebe a v siedmom z uplynulých ôsmich.

Išlo o druhý zápas, v ktorom proti sebe v NHL nastúpili Nemec a Slafkovský. Prvý sa odohral 18. januára takisto na ľade New Jersey, pričom z víťazstva 3:2 i svojho gólu sa vtedy tešil Slafkovský a Nemec mal asistenciu.

Černákova Tampa ukončila sériu troch prehier

Za Tampu Bay, ktorá vyhrala na ľade New Yorku Islanders 4:2, nastúpil slovenský obranca Erik Černák. Tampa ukončila sériu troch prehier, Černák sa do kanadského bodovania nezapísal. "Blesky" ukončili sériu troch prehier, gólom a dvomi asistenciami k tomu pomohol najproduktívnejší hráč NHL Nikita Kučerov.

"Pre oba tímy to bol dôležitý zápas, dva body sú cenné. Páčilo sa mi ako sme hrali, v porovnaní s predchádzajúcimi zápasmi to bolo oveľa lepšie," povedal Brayden Point, ktorý strelil jeden z gólov Lightning. Víťazstvo Tampy vychytal Andrej Vasilevskij (32 zákrokov). Černák sa vrátil do zostavy po tom, ako vynechal pre chorobu štvrtkový zápas s Washingtonom (3:5). Na ľade bol 21:10 minúty a zaznamenal jednu strelu.

Hokejisti Detroitu Red Wings zvíťazili nad St. Louis Blues 6:1. Za presvedčivým víťazstvom zamierili už v úvode zápasu, keď si do 6. minúty vypracovali náskok 3:0. Najvýraznejšou mierou sa na presvedčivom víťazstve "červených krídel" podieľal útočník Alex DeBrincat, ktorý mal bilanciu dva góly a jedna asistencia.

Pre Detroit to bolo štvrté víťazstvo za sebou a upevnil si ním pozíciu v najlepšej osmičke Východnej konferencie. Aj v druhom vzájomnom zápase sezóny uštedril "bluesmanom" šesť gólov, v predošlom meraní síl triumfoval u súpera 6:4. Hráči St. Louis prehrali tretí z uplynulých štyroch zápasov a sú o skóre za najlepšou osmičkou Západnej konferencie. Jediný gól Blues strelil v deň svojich 21. narodenín Zachary Bolduc, pre ktorého to bol prvý presný zásah v NHL.

NHL - výsledky:

Detroit Red Wings - St. Louis Blues 6:1 (4:0, 2:1, 0:0)
Góly: 1. Kane (Gostisbehere, DeBrincat), 5. Rasmussen (Raymond, Petry), 6. Fabbri, 20. DeBrincat (Seider, Sprong), 37. Compher (Raymond, Rasmussen), 39. DeBrincat (Kane) - 33. Bolduc (Saad, Walker). Brankári: Lyon - Binnington (21. Hofer), strely na bránku: 34:23.

New Jersey Devils – Montreal Canadiens 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)
Góly: 26. Meier (Bahl, Toffoli), 38. Palát (NEMEC), 54. Hischier (Toffoli, L. Hughes), 57. Bratt (Meier) - 24. Gallagher (Evans, Anderson), 34. Suzuki (Caufield, Kovacevic), 59. Suzuki (Armia, Matheson). Brankári: Daws - Allen, strely na bránku: 24:26.

New York Islanders - Tampa Bay Lightning 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
Góly: 54. Lee (Barzal, Dobson), 58. Nelson (Dobson) - 5. Paul (Hagel, Raddysh), 6. Kučerov (Hedman, Perbix), 25. Point (Kučerov, Hedman), 60. Glendening (Hedman, Kučerov). Brankári: Sorokin - Vasilevskij, strely na bránku: 34:21.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8

Viac o téme: Montreal Canadiens Tampa Bay Lightning New Jersey Devils Erik Černák Šimon Nemec Juraj Slafkovský