Aj do tretice na jar bodovali: Súboj Podbrezovej s Dunajskou Stredou drámou do poslednej sekundy

Zľava Marek Kuzma (FK Podbrezová) a Enis Fazlagič (DAC)Zľava Marek Kuzma (FK Podbrezová) a Enis Fazlagič (DAC) Zdroj: TASR/Edmund Örzsik

PODBREZOVÁ - V 21. kole futbalovej Niké ligy Podbrezová remizovala s Dunajskou Stredou 0:0 a bodovala aj v treťom zápase na jar. Rovnako do tretice bodovali aj futbalisti zo Žitného ostrova. Oba tímy si však ešte nezabezpečili účasť v nadstavbovej časti o titul.

V úvode boli aktívnejší hostia, ale strelu Andzouanu k žrdi kryl Rehák. Potom prevzali iniciatívu domáci a najväčšiu šancu nevyužil po centri Baja hlavou Osei, tesne minul odkrytú bránku.

Na začiatku druhého polčasu stredopoliar DAC-u Vitális iba tesne minul pravú žrď, podobne dopadol neskôr aj Dimun a na opačnej strane mal nepresnú mušku Kováčik a koncovky Galčíka boli zblokované. Aj preto poldruha tisíc divákov gól nevidelo.

21. kolo NL:

FK Železiarne Podbrezová – FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:0
ŽK: Paraj, Bajo - Dimun. Rozhodovali: Kráľovič – Hancko, Pozor, 1517 divákov.

Podbrezová: Rehák – M. K. Bartoš, Bakaľa, Mielke – Kováčik, Bajo, Chyla (68. Š. Faško), Sanusi (83. Okunola) – Paraj – Kabongo (73. Talakov), Osei (83. Galčík)

Dunajská Streda: Popović – Gruszkowski (66. Mendez), Kačaraba, Brunetti, Andzouana – Dolček (46. Yapi), Dimun, Vitális, Ramadan (78. Gavrič) – Koné (46. Barišić), Jürgens (83. Káčer)

Roman Skuhravý, tréner Podbrezovej: „Bol to pre nás vážny zápas, skúška so všetkým čo treba. Žiadne stretnutie nehodnotím primárne z hľadiska výsledku. My sme boli tímom, ktorý chcel dať gól a chcel sa dostať do pevnej dunajskostredskej obrany. Príležitosti sme na to mali.

Sme vo fáze, kedy nám to v útoku nejako nelepí. Kľúčový bol prvý polčas, v ktorom sme prevzali opraty . Mrzí ma nevyužítá hlavička Assinora Oseiu.V samom závere mal aj šancu Galčík, škoda že ju nevyužil. Bola to náročná skúška, tešíme sa už na posledné kolo v Ružomberku.“

Francisco Javier Muňoz Llompart, tréner Dunajskej Stredy: „Vedeli sme ako domáci hrajú, v čom majú silné stránky. Klobúk dole pred ich trénerom, akú taktiku na nás zvolil. Nachystali sa dobre na nás. My sa ešte potrebujeme vo veľa veciach zmeniť. Som rád za túto remízu, ale nie som spokojný s prvým polčasom. Moji hráči vedia hrať aj lepšie.

Viem, že pod tlakom to nie je jednoduché. V druhom polčase to malo už potrebnú intenzitu. Videli sme kvalitný futbal, dobrý zápas, oba tímy mali šance. Musíme ďalej tvrdo pracovať. V poslednom kole základnej časti sa rozhodne, kto sa dostane do prvej šestky a nadstavby o titul. My sme DAC, vieme aké sú od nás očakávania. Musíme to splniť.“

Milan Dimun, stredopoliar Dunajskej Stredy: „Bol to veľmi dôležitý zápas z pohľadu tabuľky. Prišli sme sem zvíťaziť, ale berieme aj bod, sme s ním spokojní. Škoda, že sme nezachovali väčší pokoj  na kopačkách v zakončení. Dôležité je, že sme neinkasovali. Verím, že zvládneme v stredu tak pohárový zápas s Ružomberkom ako aj v sobotu ligový so Žilinou a zabezpečíme si prvú šestku v tabuľke.“

Viac o téme: FC DAC 1904 Dunajská Streda FK Železiarne Podbrezová