VIDEO Liverpool napriek maródke opäť úspešný, United našiel svojho spasiteľa

Jayden Danns oslavuje jeho gól proti SouthamptonuJayden Danns oslavuje jeho gól proti Southamptonu Zdroj: SITA/AP/Jon Super

LIVERPOOL - Futbalisti Liverpoolu si tri dni po zisku trofeje v anglickom Ligovom pohári zaistili postup do štvrťfinále aj v Anglickom pohári.

Súper pražskej Sparty v nadchádzajúcom osemfinále Európskej ligy dnes porazil vďaka gólom mladíkov Southampton 3:0 a jeho ďalším súperom bude najväčší rival Manchester United.

Tím trénera Jürgena Kloppa poslal tesne pred prestávkou do vedenia premiérovým gólom osemnásťročný Lewis Koumas. V závere výhru poistil dvoma gólmi rovnako starý Jayden Danns, ktorý sa trafil v 73. a 88. minúte. Na Sparte sa "The Reds" predstavia o týždeň vo štvrtok, ešte predtým ich čaká v sobotu v lige Nottingham.

Manchestru United zaistil postup do štvrťfinále gól Brazílčana Casemira, ktorého gól z 89. minúty rozhodol o výhre 1:0 práve nad Forest. Futbalisti Chelsea v domácom súboji zvíťazili nad Leedsom 3:2.

Zostávajúce štvrťfinálové dvojice tvoria Wolverhampton – Coventry, Chelsea – Leicester a Manchester City – Newcastle. O semifinále sa bude hrať 16. a 17. marca.