Odpoveď hodná majstra sveta: Verstappen nasadol do monopostu a letel ako raketa

Max VerstappenMax Verstappen Zdroj: SITA/AP/Darko Bandic

DŽIDDA - Holandský motoristický pretekár Max Verstappen bol najrýchlejší v úvodnom tréningu formuly 1 na VC Saudskej Arábie.

Na okruhu v Džidde dosiahol čas 1:29,659 minúty a potvrdil tak úlohu favorita pretekov i celej sezóny napriek napätým vzťahom, ktoré momentálne panujú v jeho tíme Red Bull.

Najbližšie k úradujúcemu majstrovi sveta i lídrovi celkového poradia bol španielsky veterán Fernando Alonso na Astone Martin. (+0,186 s). Tretie miesto obsadil Verstappenov tímový kolega, Mexičan Sergio Perez, so stratou 0,209 s. Mnoho jazdcov sa počas tréningu sťažovalo na nerovnosti a natriasanie.

Pretekársky víkend v Saudskej Arábii je posunutý v dôsledku ramadánu, ktorý sa začína v nedeľu. Hlavné preteky sú na programe v sobotu, kvalifikácia v piatok a úvodné tréningy mali štart už vo štvrtok. Druhý z nich sa začne o 18.00 SEČ.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 10

Viac o téme: Red Bull Fernando Alonso Formula 1 Max Verstappen Sergio Perez Aston Martin Veľká cena Saudskej Arábie Džidda