VIDEO Srbsko-slovinská šou v NBA: Balkánski kúzelníci so zlatými rukami zase raz čarovali

Kelly Olynyk a Nikola JokičKelly Olynyk a Nikola Jokič Zdroj: SITA/AP/David Zalubowski

DENVER - Basketbalisti Denveru vyhrali v noci na utorok v zámorskej NBA nad Torontom 125:119. Hviezdny Nikola Jokič sa na tom podieľal triple-double, ktoré bolo preňho 21. v prebiehajúcej sezóne.

Denver mal s Torontom nečakané problémy a ešte v tretej štvrtine prehrával o 21 bodov. Potom ale zapol a zápas otočil pod vedením Jamala Murrayho a Nikolu Jokiča. Rozhodujúcu trojku minútu pred koncom premenil Michael Porter Jr. Nuggets od Zápasu hviezd vyhrali deväť z desiatich zápasov a bojujú s Oklahomou City o prvé miesto v Západnej konferencii.

"V NBA nikdy nie je rozhodnuté. Aj keď vediete alebo prehrávate o 20 bodov, stále musíte hrať naplno. Tušili sme, že v druhom polčase bude hrať Denver oveľa agresívnejšie, ale aj tak sme to nezvládli. Pre náš mladý tím je to dobrá lekcia a možnosť poučiť sa," povedal tréner Toronta Darko Rajakovič.

VIDEO Pútavá inscenácia s názvom Srbská dokonalosť

Dončičove čísla ako z videohry, zaujímajú ho len výhry

Dallas zvíťazil na ihrisku Chicaga 127:92 a Luka Dončič k tomu znovu prispel triple-doubleom. V pondelok ale ku 14 asistenciám a 12 doskokom pridal "len" 27 bodov a skončila sa jeho rekordná séria šiestich triple-doubleov s aspoň 30 bodmi.

Dončič sa nehnal za predĺžením svojho rekordu. Keď v poslednej štvrtine neuspel s dvoma trojkami po sebe, šesť minút pred koncom odišiel za rozhodnutého stavu striedať a radšej šetril sily na ďalšie zápasy. "Je na tom vidieť Lukov prístup. Zaujímajú ho len výhry. Čísla pre neho nič neznamenajú. Až keď pôjde do dôchodku, tak sa obzrie za tým, čo dokázal a uvidí, že bol niekde inde ako všetci ostatní," povedal tréner Dallasu Jason Kidd .

Na rekord NBA má teraz šancu iný hráč Dallasu. Daniel Gafford proti Chicagu premenil všetkých deväť striel a celkom neminul už 28 pokusov po sebe. Blíži sa k rekordu Wilta Chamberlaina, ktorý v roku 1967 premenil 35 striel za sebou.

Veľký obrat Clevelandu

Kevin Durant pomohol 37 bodmi Phoenixu k víťazstvu 117:111 v Clevelande, kde Suns prehrávali už o 19 bodov. Devin Booker pri návrate po zranení členka nastrieľal 27 bodov.

VIDEO Durantových 37 bodov v Clevelande

Boston mal stretnutie s Portlandom od začiatku pod kontrolou, hoci nemal k dispozícii dvoch hráčov základnej zostavy Kristapsa Porzingisa a Jrue Holidaya. Postupne súperovi utiekol až na 24 bodov a ako prvý tím si zaistil účasť v play-off, aj keď do konca základnej časti mu zostáva ešte 18 zápasov. Jaylen Brown k výhre prispel 27 bodmi, Jayson Tatum 26 bodmi.

Naopak, San Antonio majú spolu s Washingtonom ako prví istotu, že sa v tejto sezóne do play-off nepozrú. San Antonio prehralo 102:112 s Golden State a už sa nemôže dostať ani do predkola. Spurs nepomohlo ani 27 bodov a 14 doskokov Victora Wembanyamu. Warriors ťahali Jonathan Kuminga s 21 bodmi a Klay Thompson s 20 bodmi.