VIDEO Málo vídaný okamih v NHL: Česi strojcom hromadnej bitky, súboj brankárov visel na vlásku

Brankár Chicaga Petr Mrázek sa snaží zasiahnuť spoluhráča z reprezentácie Radka Gudasa (Anaheim)Brankár Chicaga Petr Mrázek sa snaží zasiahnuť spoluhráča z reprezentácie Radka Gudasa (Anaheim) Zdroj: SITA/AP/Paul Beaty

CHICAGO - Hokejisti Chicaga vyhrali v nočnom zápase nad Anaheimom vysoko 7:2. Súboj ovplyvnila hromadná bitka, do ktorej sa takmer zapojili obaja brankári.

Český brankár Petr Mrázek k výhre Chicaga pomohol 27 zákrokmi a k brankárskemu súboju ho vyzýval John Gibson, ktorého nahradil v závere Lukáš Dostál. Na strane porazených sa pobil spoluhráč Pavla Regendu Radko Gudas.

Mrázeka prekonal len Brett Leason, ktorý v oslabení otvoril skóre a na začiatku druhej tretiny z ďalšieho rýchleho protiútoku upravil strelou medzi betóny skóre na 2:1. Zvyšok zápasu ale vyznel lepšie pre Chicago.

Hlavným strojcom obratu bol Connor Bedard, ktorý prvýkrát v NHL nazbieral v stretnutí päť bodov (1+4). Zdatne mu sekundovali Philipp Kurashev (2+2) a Nick Foligno (0+4).

Gibson chcel bitku s Mrázkom

Za stavu 2:6 vypukla hromadná strkanica za bránkou Chicaga, z ktorej vyplynula bitka medzi Gudasom a MacKenziem Entwistlom. Český bek mal navrch a v jednu chvíľu už svojho protivníka zhodil na ľad.

Bitka ale ďalej pokračovala a vložil sa do nej Mrázek, čo vyprovokovalo do akcie aj Gibsona. Vyrazil na druhú stranu klziska a cez rozhodcov sa snažil zasiahnuť Mrázka tvrdými päsťami. K priamemu súboju nakoniec neprišlo, najmä vďaka zásahu rozhodcov, ktorí oboch gólmanov oddelili.

Po incidente z 50. minúty vystriedal Gibsona v bránke Dostál. Tréner Anaheimu Greg Cronin prezradil, že došlo k nedorozumeniu. Koučovi niekto oznámil, že bola jeho brankárska jednotka vylúčená do konca zápasu, pretože prekročil červenú čiaru.

"Až keď sa vyzliekol z výstroja (Gibson), tak som sa dozvedel, že dostal dve plus desať minút (rovnako ako Mrázek) a že môže pokračovať," vysvetlil Cronin nečakanú zmenu v bránkovisku.