Nervydrásajúca postupová dráma v Lige Majstrov: Šláger Atlética s Interom rozhodli až penalty

Alessandro Bastoni (Inter) v súboji s Nahuelom Molinom (Atlético)Alessandro Bastoni (Inter) v súboji s Nahuelom Molinom (Atlético) Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - Futbalisti Borussie Dortmund a Atletica Madrid skompletizovali zoznam štvrťfinalistov Ligy majstrov. Španielsky tím vyradil v osemfinálovej fáze vlaňajšieho finalistu súťaže Inter Miláno.

Talianskeho súpera zdolal 3:2 v jedenástkovom rozstrele, ktorý prišiel na rad po jeho prehre 0:1 v Miláne a víťazstve 2:1 po predĺžení v stredajšej domácej odvete. Dortmund po remíze 1:1 v Holandsku zvíťazil doma nad PSV Eindhoven 2:0.

Inter ustál úvodnú silnú pasáž súpera, v ktorej mal dobrú príležitosť Lino. Na opačnej strane vyskúšal Dumfries pozornosť Oblaka. Hostia sa postupne v poli vyrovnali španielskemu súperovi, pričom začali hroziť aj smerom dopredu. V 33. minúte dostal Dimarco v pokutovom území prihrávku od Barellu a strelou z prvej poslal loptu do protipohybu Oblaka - 0:1.

Z vedenia sa však Inter dlho netešil. O dve minúty sa pred Sommerom dobre zorientoval navrátilec po zranení Griezmann a vyrovnal - 1:1. Francúzsky útočník bol pri chuti a krátko po prestávke mohol vyrovnať stav dvojzápasu, no Sommera neprekonal. Hostia tesný náskok umne bránili a sami mohli rozhodnúť. V 78. minúte nevyužil príležitosť Thuram a po ňom Barella, za čo ich tím pykal.

Striedajúci Depay v 87. minúte umiestnil loptu k žrdi a poslal zápas do predĺženia, ktoré ani nemuselo byť, keby mal Riquelme v nadstavenom čase presnejšiu mušku. Najväčšiu šancu v predĺžení malo Atletico. Depay sa mohol stať hrdinom odvety, Sommer však proti jeho rafinovanej strele vytiahol reflexívny zákrok.

Ani hostia nezaháňali, pokusy Thurama a Martineza sa však rovnako neskončili gólom a tak rozhodol rozstrel. V ňom neuspeli až traja hráči Interu. "Nerazzurri" utrpeli prvú prehru v tomto kalendárnom roku znamenajúcu ich predčasný koniec v LM.

Odveta osemfinále Ligy majstrov - sumár:

Atlético Madrid - Inter Miláno 2:1 pp (2:1, 1:1), 3:2 v rozstrele z 11 m
Góly: 35. Griezmann, 87. Depay - 33. Dimarco. Rozstrel: Calhanoglu - 0:1, Depay - 1:1, Sanchez - nedal, Niguez - nedal, Klaassen - nedal, Riquelme - 2:1, Acerbi - 2:2, Correa - 3:2, Martinez - nedal. Rozhodoval: Marciniak (Poľ.), ŽK: Hermoso, Koke - Calhanoglu, Acerbi, Bisseck

Atlético: Oblak - Molina (79. Barrios), Savič, Witsel, Hermoso, Lino (71. Riquelme) - Llorente (98. Azpilicueta), Koke, de Paul (71. Correa) - Morata (79. Depay), Griezmann (106. Niguez)

Inter: Sommer - Pavard, De Vrij, Bastoni (73. Acerbi) - Dumfries (73. Darmian), Barella (84. Frattesi), Calhanoglu, Mchitarjan (111. Klaassen), Dimarco (84. Bisseck) - Martinez, Thuram (102. Sanchez)
/prvý zápas: 0:1, postúpilo Atletico/