Dortmund doma nenechal nič na náhodu: Púť holandského majstra sa skončila

Radosť hráčov Borussie DortmundRadosť hráčov Borussie Dortmund Zdroj: SITA/AP/Ebrahim Noroozi

DORTMUND - Futbalisti Borussie Dortmund postúpili do štvrťfinále Ligy majstrov. V osemfinále vyradili PSV Eindhoven, ktorý po remíze 1:1 v Holandsku zdolali v stredajšej domácej odvete 2:0.

Dortmund začal náporom a už v 2. minúte sa ocitol v obrovskej šanci Maatsen, ktorého tvrdý pokus vytlačil Benitez na roh. Z neho ešte nezapršalo, ale o chvíľu neskôr sa už domáci tešili. Sancho nenápadnou strelou z hranice šestnástky aj s prispením žrde prekvapil hosťujúceho brankára, ktorý na jeho pokus nezareagoval - 1:0.

Aj po vytvorení náskoku pokračovali hráči nemeckého tímu v aktivite. Druhý gól visel na vlásku, no šance Brandta a Malena zostali nevyužité. Ofenzívu hostí oživil príchod Lozana. Mexický útočník mal smolu, keď v 53. minúte po jeho náprahu z diaľky opečiatkovala lopta pravú žrď Kobelovej brány. Hostia po prestávke išli na hranicu rizika, čo mohol potrestať Füllkrug.

Útočník Borussie dostal dobrý center do šestnástky, ale hlavou neprekonal Beniteza a jeho gól v 77. minúte neplatil pre ofsajd. Dortmund ustál šancu Bakayoka i zranenie autora gólu Sancha a v úplnom závere spečatil jeho postup Reus. Do štvrťfinále sa Borussia prebojovala po troch rokoch.