Nikdy nepodceňte El Chola a jeho chlapcov: Výbuch postupovej radosti v Madride, priam čarovná noc

Jan Oblak oslavuje so spoluhráčmi víťazstvo Atlética MadridJan Oblak oslavuje so spoluhráčmi víťazstvo Atlética Madrid Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - Futbalisti Atlética Madrid v stredajšej odvete zmazali dvojgólový náskok Interu Miláno a po postupe do štvrťfinále Ligy majstrov si udržali šancu na to, že v prebiehajúcej sezóne môžu získať aspoň jednu trofej.

Milánčania nenadviazali na skvelú formu, prišli o trinásťzápasovú víťaznú sériu v roku 2024 a v riadnom hracom čase prehrali prvýkrát od 27. septembra.

"Nerazzurri" v prvom stretnutí pred troma týždňami dominovali, ale napriek množstvu šancí si do odvety na Estadio Metropolitano priniesli iba jednogólový náskok. Ten v stredu znásobil Federico Dimarco, ktorý poslal hostí do vedenia v 33. minúte. No už o dve minúty vyrovnal Antoine Griezmann a v 87. minúte zariadil predĺženie striedajúci Memphis Depay. Nakoniec rozhodol jedenástkový rozstrel, v ktorom vyhralo Atlético 3:2.

"Myslím si, že penalty sú lotéria a dnes som, našťastie, zastavil dve," povedal hrdina rozstrelu Jan Oblak.

Antoine Griezmann Galéria fotiek (13) Antoin Griezmann po strelenom góle Atlética Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

Slovinský brankár Atlética chytil pokusy Alexisa Sáncheza i Davyho Klaasena a kanonier Lautaro Martínez v piatej sérii prestrelil.

Ukázali sme, že sa vieme zdvihnúť

"Nie je ľahké chytiť penaltu. Niekedy to zvonku vyzerá jednoducho, ale nie je to tak. Som veľmi šťastný za tím, pretože sme odohrali skvelý zápas. Hrali sme dobre. V poslednom období sme neboli v dobrej forme, no ukázali sme, že sa vieme zdvihnúť," pokračoval.

Atlético pred odvetou vyhralo z ôsmich zápasov vo všetkých súťažiach iba dve. V Kráľovskom pohári vypadlo v semifinále s Athleticom Bilbao a v lige stráca zo štvrtého miesta na vedúci Real až 14 bodov. Reálnu šancu na zisk trofeje tak má už len v LM.

Inter prišiel do odvety v úplne opačnej fazóne. V roku 2024 vyhral všetkých 13 zápasov a poslednú prehru v riadnom hracom čase zaznamenal 27. septembra doma so Sassuolom. Odvtedy prehral už len raz v osemfinále domáceho pohára s Bolognou 1:2 po predĺžení.

Sklamaní futbalisti Interu ďakujú Galéria fotiek (13) Sklamaní futbalisti Interu Milána ďakujú fanúšikom za podporu Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

I keď sa Atléticu v posledných týždňoch nedarilo, stále sa mohlo spoľahnúť na domáce prostredie, v ktorom sú jeho výkony diametrálne odlišné. Na Estadio Metropolitano totiž v tejto sezóne prehralo iba spomínaný pohárový duel s Bilbaom a vyhralo 19 z 21 zápasov.

Madridčania išli za víťazstvom aj v stredajšom vyrovnanom stretnutí a smerom dopredu boli o čosi nebezpečnejší. Rozhodnúť mohli ešte pred predĺžením, no Rodrigo Riquelme v nadstavenom čase minul. Pred ním však spálili veľké šance aj hosťujúci Marcus Thuram a Nicolo Barella.

"Je to úžasné. Som rád za hráčov aj fanúšikov. Opäť sme medzi najlepšími ôsmimi tímami Európy. To hovorí veľa o tomto klube," radoval sa tréner Diego Simeone, ktorého zverenci neprehrali už 17. domáci zápas v sérii vo vyraďovacej fáze Ligy majstrov.

Je to ťažké, naozaj ťažké

Víťazná séria Interu sa, naopak, skončila a v tíme zavládlo sklamanie. "Je to ťažké, naozaj ťažké, pretože sme v zápase mali dobré šance, aby sme dali o gól viac. No bol to tvrdý boj a na konci mali oni o čosi viac šťastia," povedal pre AFP brankár Yann Sommer.

Víťazné oslavy trénera Diega Galéria fotiek (13) Spokojný tréner Diego Simeone Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

Zverenci trénera Simoneho Inzaghiho sa po vypadnutí sústredia na domácu Serie A, v ktorej majú desať kôl pred koncom na čele 16-bodový náskok pred mestským rivalom AC.

"Keď sme sa dostali do vedenia, mali sme byť tie dve tri minúty lepší a udržať si náskok, ktorý nám dal Dimarco. V tom momente to vyzeralo tak, že zápas máme v našich rukách, no namiesto toho sa doň vrátili oni," povzdychol si Inzaghi. "No musíme byť hrdí na to, čo sme dosiahli v tejto Lige majstrov," dodal.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 13

Viac o téme: UEFA Atlético Madrid Inter Miláno Liga majstrov Alexis Sánchez Griezmann Jan Oblak Diego Simeone Memphis Depay Simone Inzaghi Federico Dimarco