Rodák bol pri demontáži Tottenhamu, nováčik Premier League prerušil čiernu sériu

David Datro Fofana a Wilson Odobert oslavujú gól FC BurnleyDavid Datro Fofana a Wilson Odobert oslavujú gól FC Burnley Zdroj: SITA/AP/Barrington Coombs/PA

LONDÝN - Futbalisti Fulhamu vyhrali v sobotňajšom zápase 29. kola anglickej Premier League nad Tottenhamom 3:0.

Hostia neskórovali prvýkrát v tejto ligovej sezóne a nevyužili príležitosť predstihnúť štvrtú Aston Villu. Fulhamu patrí dvanáste miesto, o tri body pred Bournemouthom, ktorý má duel k dobru. Na jeho lavičke náhradníkov bol slovenský brankár Marek Rodák.

Burnley vyhralo nad Brentfordom 2:1. Nováčik tak ukončil sériu 11 zápasov bez víťazstva vo všetkých súťažiach, z triumfu sa tešil prvýkrát po takmer troch mesiacoch. Od deviatej minúty hral v početnej výhode po faule Sergia Reguilona, ktorý potrestal úvodným gólom z penalty Jacob Bruun Larsen.

V ďalšom sobotňajšom zápase figuroval taktiež nováčik. Luton remizoval s Nottighamom 1:1. Bod pre domácich zachránil v 90. minúte Luke Berry. Jeho tím je osemnásty a na zónu záchrany, čiže Nottingham, stráca momentálne tri body. O pozíciu nižšie je Luton s päťbodovou stratou, Brentford figuruje na pätnástej pozícii.