Gólová prihrávka a neuznaný gól: Haraslín nechýbal pri víťazstve Sparty

Lukáš Haraslín si spracováva loptuLukáš Haraslín si spracováva loptu Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

PARDUBICE - Slovenský futbalista Filip Blažek rozhodol o triumfe Baníka Ostrava v nedeľnom zápase 25. kola českej ligy nad FK Pardubice 1:0.

Dvadsaťšesťročný stredopoliar sa strelecky presadil v 69. minúte. FK Jablonec doma podľahol Viktorii Plzeň 1:2.

Slavia Praha zvíťazila nad FC Slovan Liberec 3:0.

Stredopoliar Lukáš Haraslín prispel presnou prihrávkou na gól Jana Kuchtu k triumfu Sparty Praha nad Hradcom Králové 2:1. Slovenský reprezentant v druhom polčase zaznamenal gól, ktorý však VAR pre ofsajd neuznal.

Liga - 25. kolo:

FK Jablonec – FC Viktoria Plzeň 1:2 (0:1)
Góly: 73. Chramosta – 20. Hejda, 84. Chorý, ČK: 79. Polidar (Jablonec)
/S. Nebyla a D. Hollý do 88. min - brankár M. Tvrdoň na lavičke náhradníkov/

FK Pardubice – FC Baník Ostrava 0:1 (0:0)
Gól: 69. BLAŽEK, ČK: 72. Chlumecký, 73. Kováč (Pardubice)
/Brankár V. Budinský na lavičke náhradníkov - F. Blažek a T. Rigo celý zápas, M. Rusnák od 83. min/

SK Slavia Praha – FC Slovan Liberec 3:0 (1:0)
Góly: 15. a 90.+1, Jurečka (prvý z 11 m), 83. Chytil
/I. Schranz od 68. min, M. Tomič na lavičke náhradníkov - Ľ. Tupta do 87. min/

AC Sparta Praha – FC Hradec Králové 2:1 (1:0)
Góly: 16. Birmančevič, 47. Kuchta - 90.+5. Koubek
/L. Haraslín do 72. min, brankár J. Surovčík na lavičke náhradníkov - L. Čmelík do 87. min, D. Dancák celý zápas/

Viac o téme: FC Viktoria Plzeň AC Sparta Praha FC Slovan Liberec SK Slavia Praha FC Banik Ostrava Lukáš Haraslín Fortuna liga FK Jablonec Filip Blažek FK Pardubice