Nitra deklasovala Duklu a postúpila do štvrťfinále! Prekvapenie v zostave, Bučekovi zrušili dištanc

Radosť hráčov Nitry po druhom góleRadosť hráčov Nitry po druhom góle Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

NITRA - Hokejisti HK Nitra postúpili do štvrťfinále play-off Tipos extraligy. V rozhodujúcom 5. zápase predkola zvíťazili nad Duklou Trenčín 5:1 a v sérii triumfovali 3:2 na zápasy.

Vo štvrťfinále bude súperom "corgoňov s veľkou pravdepodobnosťou víťaz základnej časti HK Poprad. Pre Trenčanov sa sezóna skončila.

V drese domácich nastúpil aj Buček, ktorý vo štvrtom stretnutí podkopol Pietronira a dostal trest v hre. Disciplinárna komisia SZĽH rozhodla, že zákrok bol posúdený prísne a dovolila útočníkovi nastúpiť. Nitra vstúpila do duelu aktívnejšie a v 8. minúte ich Okoličány poslal do vedenia. Domáci ešte do prestávky zvýšili na 2:0, keď sa presadil Bajtek.

V úvode druhej časti Newell zvýšil už na rozdiel troch gólov a zdalo sa byť rozhodnuté. Hostia o tri minúty neskôr znížili zásluhou Kielba, ale to bolo z ich strany všetko. V treťom dejstve poistili triumf domácich a postup Jackson a Buček.

piaty zápas predkola play off Tipos extraligy /na tri víťazstvá/:

HK Nitra – HK Dukla Trenčín 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Góly: 9. Okoličány (Gill, Bača), 11. Bajtek (Stacha, Okoličány), 25. Newell (Jackson), 51. Jackson (Gill, Buček), 53. Buček (Stacha) – 28. Kielb (Petráš, Kupec). Rozhodovali: Štefik, Stano – Durmis, Gegáň, vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 3600 divákov.

Nitra: Aittokallio – Cotton, Mezei, Kousa, Gajdoš, Bača, Stacha, Fatul – Bajtek, Gill, Okoličány – Newell, Bubela, Jackson - Lacka, Čederle, Buček - Bačo, Hrnka, Pobežal

Trenčín: LaCouvee (25. Borák) – Pietroniro, Starosta, Kielb, Nátny, M. Hudec, Hlaváč, Kupec – Tomík, Charbonneau, Ahl – Giľák, Baláž, D. Hudec – Immo, Sojčík, Petráš – Sloboda, J. Mikúš, Krajčovič – Conway