Došiel rad aj na nich: Viktoria Plzeň prehrala prvýkrát v tomto kalendárnom roku

Gólová radosť hráčov Plzne po góle v ZáhrebeGólová radosť hráčov Plzne po góle v Záhrebe Zdroj: SITA/AP

PLZEŇ - Futbalisti Slavie Praha zvíťazili na ihrisku Slovácka 3:1 v sobotňajšom zápase 26. kola českej ligy.

Bolo to pre nich tretie víťazstvo po sebe, po ktorom figurovali na prvom mieste tabuľky s dvojbodovým náskokom na Spartu Praha. Tú však v nedeľu čakala dohrávka kola na ihrisku posledného tímu tabuľky Českých Budějovíc.

Hráči FC Slovan Liberec zvíťazili na ihrisku FC Viktoria Plzeň 3:1. Pre domácich bola prvá prehra po 12 súťažných zápasoch, resp. od 12. novembra. Slovenský útočník v službách Liberca Ľubomír Tupta hral do 57. minúty.

Futbalisti FK Pardubice zvíťazili na ihrisku SK Sigma Olomouc 2:0. V bránke domácich odchytal celý zápas Matúš Macík, ktorý si v 32. minúte strelil vlastný gól po tom, čo nespracoval prihrávku od spoluhráča. Pre Pardubice to bolo prvé víťazstvo po štyroch prehrách.

Sériu bez víťazstva ukončili aj hráči Bohemians triumfom nad FK Jablonec 2:0.Dočkali sa ho po šiestich zápasoch, z ktorých päť remizovali. Slovenský útočník v tíme domácich Erik Prekop odohral celý duel.

Liga - 26. kolo:

SK Sigma Olomouc - FK Pardubice 0:2 (0:1)
Góly: 32. MACÍK (vl.), 90.+1 Zlatohlávek
/M. Macík a J. Chvátal odohrali celý zápas D. Ventúra hral do 46. minúty - V. Budinský bol na lavičke/

Bohemians Praha 1905 - FK Jablonec 2:0 (2:0)
Góly: 22. Beran, 40. Hůlka