VIDEO Nemec zažil neuveriteľné scény: Ľad sa zmenil po dvoch sekundách na ring, štyri bitky naraz!

Bitka Matta Rempeho a Kurtisa MacDermidaBitka Matta Rempeho a Kurtisa MacDermida Zdroj: SITA/AP/Mary Altaffer

TORONTO - Hokejisti Tampy Bay so slovenským obrancom Erikom Černákom zvíťazili v noci na štvrtok v NHL na ľade Toronta 4:1.

Bodovo naprázdno vyšiel aj Šimon Nemec, ktorého New Jersey prehralo s Rangers 3:4. Tomáš Tatar sa po štyroch zápasoch vrátil do zostavy Seattlu, ale Kraken neuspeli proti Los Angeles 2:5 a stratili šancu na postup do play-off. Trevor Moore dosiahol v drese Kings hetrik.

Beda tomu, kto v play-off narazí na Tampu...

Tampa triumfovala v deviatom z uplynulých jedenástich duelov a priblížili sa k účasti vo vyraďovacej časti. Nikita Kučerov zaznamenal proti Maple Leafs tri asistencie a so 130 bodmi (42+88) vedie kanadské bodovanie. Ruský krídelník vytvoril rekord Lightning v počte bodov v jednej sezóne, keď prekonal svoj výkon z ročníka 2018/19 (128 bodov).

"Samozrejme, viem, že je to nový rekord. Je to fajn pocit a o to lepší, že sme vyhrali. Som šťastný. Držali sme sa nášho herného plánu a našli sme spôsob, ako získať dva body," uviedol Kučerov pre oficiálnu stránku NHL.

Márovačka Ryana Reavesa a Galéria fotiek (24) Márovačka Ryana Reavesa a Tannera Jeannota Zdroj: SITA/AP/The Canadian Press/Chris Young

V drese Lightning sa gólovo presadili Victor Hedman, Brayden Point, Steven Stamkos a Nicholas Paul. Černák nastúpil v druhej obrannej dvojici s Haydnom Fleurym, odohral 23:42 minúty a bol druhý najvyťažovanejší hráč tímu. Slovenský bek si pripísal štyri hity a jeden plusový bod. Ak by Toronto získalo aspoň bod, malo by istú účasť v play-off.

Za domácich skóroval iba líder tabuľky strelcov Auston Matthews, ktorý strelil 63. gól v sezóne. Bol to jeho 641. bod v profilige (362+279) a dostal sa tak pred Rona Ellisa na šieste miesto v histórii Maple Leafs.

Bitka, hneď, všetci, ktorí ste na ľade!

Zápas medzi Rangers a Devils sa začal dve sekundy po úvodnom vhadzovaní hromadnou bitkou a všetci hráči na ľade dostali tresty, osem z nich do konca stretnutia. Za domácich Jacob Trouba, K'Andre Miller, Barclay Goodrow a Matt Rempe. Na druhej strane to boli Kurtis MacDermid, Chris Tierney, Kevin Bahl a John Marino. V zápase mohli pokračovať iba Jimmy Vesey a Curtis Lazar, ktorí zhodili rukavice ako prví.

Ďalší sa potom pridali a za to už je vyšší trest. Mužstvám tak zostalo k dispozícii po 14 korčuliarov. Obaja tréneri po zápase zhodne tvrdili, že nevedeli o tom, že by sa tímy mali pustiť hneď na začiatku do bitky. Rangers viedli po úvodnej tretine 2:0, keď sa presadili Artemij Panarin a Alexis Lafreniere. New Jersey však v druhej skóre otočilo zásluhou Ondřeja Paláta, Brendana Smitha a kapitána Nica Hischiera.

Tretia časť však opäť patrila lídrovi Metropolitnej divízie. V 46. minúte vyrovnal Kaapo Kakko a o triumfe rozhodol päť minút pred treťou sirénou počas presilovej hry Chris Kreider. Rangers kraľujú so 106 bodmi aj celej lige. Nemec si vytvoril nové kariérové maximum, odohral 26:23 minúty (predtým mal najviac 25:28). V stretnutí zaznamenal jednu "plusku" a jeden hit. Rangers vyhrali osem z uplynulých 10 stretnutí.

"Po vydarenom úvode sme upustili od našej hry a prehrávali 2:3, no výkon v tretej tretine sa mi veľmi páčil. Najmä spôsob, akým sme na nepriaznivý stav zareagovali," uviedol Peter Laviolette, tréner Rangers.

Jeho zverenci zdolali New Jersey vo všetkých štyroch vzájomných súbojoch v sezóne. Tretia prehra Devils za sebou ešte výraznejšie znížila šance tímu na play-off, na Washington na poslednej postupovej priečke z Východnej konferencie stráca šesť bodov a odohral o dva zápasy viac.

Trevor Moore ako pán Hetrikovič

Hrdinom LA Kings bol Moore, ktorý v stretnutí proti Seattlu dosiahol svoj druhý hetrik v profiligovej kariére. Predtým sa z neho naposledy tešil v novembri 2022. Pierre-Luc Dubois zaznamenal tri asistencie, Kevin Fiala mal bilanciu 1+1 a Viktor Arvidsson 0+2. Domáci uspeli po troch prehrách a zvýšili svoje šance na play-off. V Západnej konferencii im priebežne patrí druhá divoká karta a pred St. Louis Blues majú päťbodový náskok.

Útočník Trevor Moore a Galéria fotiek (24) Útočník Trevor Moore a šiltovky na ľade po jeho hetriku Zdroj: SITA/AP/Mark J. Terrill

"Streliť hetrik je najúžasnejšia vec. Musíme sa rozbehnúť a ísť do play-off vo forme. Ak sa to podarí, môžeme byť vo vyraďovačke nebezpeční," vyhlásil Moore. Pre Kraken to je tretia sezóna v NHL a do vyraďovacej časti sa im podarilo postúpiť len v predchádzajúcom ročníku.

Tatar po štyroch zápasoch, keď bol len v pozícii zdravého náhradníka, nastúpil v tretej formácii, odohral 10:37 minúty, dosiahol dve "mínusky" a jednu strelu. "Sme sklamaní. Veľa z našich plánov zostalo iba v šatni," povedal Dave Hakstol, tréner Seattlu.

Najtichšia osemzápasová víťazná šnúra, Edmonton nemal nárok

Dallas zdolal Edmonton hladko 5:0 a dosiahol ôsmy triumf za sebou, čo je nový klubový rekord. Jake Oettinger predviedol 35 úspešných zákrokov, zaznamenal tretie čisté konto v sezóne a desiate v profiligovej kariére. Oettinger neinkasoval ani v predchádzajúcom stretnutí proti Seattlu. Teraz "vygumoval" aj hviezdnu ofenzívu Oilers.

"Majú skvelý tím, ale my sme hrali naozaj dobre. Chlapci odviedli skvelú prácu v defenzíve a nedovolili im ukázať svoju silu," povedal Oettinger. Radek Faksa mal bilanciu 1+2, Wyatt Johnston a Sam Steel dosiahli zhodne gól a asistenciu a Craig Smith mal dve asistencie. Stars vyšla najlepšie druhá polovica prostrednej časti, keď počas 5:48 minúty strelili štyri góly.

Dallas vedie Západnú konferenciu o tri body pred Vancouverom a iba o bod zaostáva za lídrom celej súťaže NY Rangers. Bodová šnúra Connora McDavida z Edmontonu sa zastavila na čísle osem.

Roope Hintz pri streľbe Galéria fotiek (24) Roope Hintz strieľa Zdroj: SITA/AP/Tony Gutierrez

Vancouver uspel na ľade Arizony 2:1. O triumfe hostí rozhodol 111 sekúnd pred koncom tretej tretiny Conor Garland. Ten hral za Arizonu v rokoch 2018 až 2021 a viedol ho tam vtedy práve súčasný tréner Vancouveru Rick Tocchet:

"Bol to pre neho veľký gól. Miluje Arizonu, miluje tu hrať. Zaslúžili sme si dnes víťazstvo, hrali sme výborne." Canucks viedli už po druhej tretine zásluhou Quinna Hughesa, ktorý si pripísal v stretnutí aj asistenciu. Hostia prestrieľali súpera v prvých dvoch tretinách 23:7. Coyotes vyrovnali v polovici tretej časti po zakončení Dylana Guenthera, no v závere už nemali dosť času druhýkrát na gól súpera odpovedať.

NHL - sumáre:

New York Rangers – New Jersey Devils 4:3 (2:0, 0:3, 2:0)
Góly: 10. Panarin (Lafreniere, Fox), 19. Lafreniere (Wennberg, Roslovic), 46. Kakko, 56. Kreider (Fox, Panarin) – 23. Palát (J. Hughes, L. Hughes), 30. Smith (Bratt, Meier), 32. Hischier (Bratt), Brankári: Šesťorkin - Kahkonen, strely na bránku: 41:20

Toronto Maple Leafs – Tampa Bay Lightning 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Góly: 19. Matthews (Rielly, Tavares) – 11. Hedman (Kučerov, Hagel), 23. Point (Kučerov, Duclair), 29. Stamkos (Hagel, Fleury), 55. Paul (Raddysh, Kučerov). Brankári: Woll - Vasilevskij, strely na bránku: 29:25

Dallas Stars – Edmonton Oilers 5:0 (1:0, 4:0, 0:0)
Góly: 3. Faksa (Steel, Smith), 34. Seguin (Heiskanen, Robertson), 37. Johnston (Harley, Faksa), 39. Benn (Stankoven, Johnston), 40. Steel (Faksa, Smith). Brankári: Oettinger - Pickardm strely na bránku: 32:35

Los Angeles Kings – Seattle Kraken 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Góly: 10. Kempe (Arvidsson, Fiala), 28. Moore (Roy, Dubois), 32. Moore (Dubois, Arvidsson), 51. Fiala (Lizotte), 57. Moore (Dubois) – 46. Burakovsky (Bjorkstrand, McCann), 52. Dumoulin (Gourde, Tanev). Brankári: Talbot - Grubauer, strely na bránku: 27:23

Arizona Coyotes – Vancouver Canucks 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Góly: 51. Guenther (Kerfoot, Keller) – 30. Hughes (Miller, Pettersson), 59. Garland (Hughes, Hronek). Brankári: Ingram - Šilovs, strely na bránku: 21:33

Tímy s istou účasťou v play-off:

Východná konferencia: New York Rangers, Boston Bruins, Carolina Hurricanes, Florida Panthers
Západná konferencia: Dallas Stars, Colorado Avalanche, Vancouver Canucks

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 24

Viac o téme: Vancouver Canucks New York Rangers Dallas Stars Edmonton Oilers Tampa Bay Lightning New Jersey Devils Los Angeles Kings Toronto Maple Leafs Arizona Coyotes Kurtis MacDermid Seattle Kraken Matt Rempe