Budúca hviezda Realu môže otvárať šampanské: Všetci sa pýtajú, kedy prídem do Madridu

Brazílsky futbalista EndrickBrazílsky futbalista Endrick Zdroj: Profimedia

SAO PAULO - Brazílsky futbalový talent Endrick získal s Palmeiras ďalší titul, než v lete zamieri do Realu Madrid.

Sedemnásťročný útočník pomohol tímu vyhrať tretíkrát v rade najvyššiu súťaž. Trofej so spoluhráčmi v Campeonato Paulista oslavoval aj vlani, podieľal sa aj na triumfoch v brazílskej lige v rokoch 2022 a 2023.

Palmeiras si titul zaistili nedeľnou výhrou 2:0 v odvete nad miestnymi rivalmi zo Santosu. Endrick, ktorý sa v marci blysol dvoma gólmi v prípravných zápasoch brazílskej reprezentácie, si v prvom polčase vykoledoval penaltu, z ktorej poslal jeho tím do vedenia Raphael Veiga. V druhom polčase o triumfe rozhodol Aníbal Moreno. Santos vyhral prvý zápas 1:0.

V drese Palmeiras teraz Endricka čakajú posledné dva mesiace. Real Madrid si jeho služby poistil už v decembri 2022, podľa dohody s hráčom, jeho rodičmi aj brazílskym klubom ale k prestupu dôjde až tento rok v júli, kedy bude Endrick plnoletý.

Pri marcových prípravných dueloch Brazílie s Anglickom a Španielskom vraj na jeho príchod na San Bernabéu prišla často reč.

"Vini Jr. a Rodrygo sa ma pýtali, kedy prídem. Tiež Lucas Paquetá a Bruno Guimaraes, všetci sa pýtali, kedy prídem do Madridu," povedal Endrick.

"Viem, že čoskoro odídem, ale hlavou som stále tu. Palmeiras je klub, ktorý mi veril, keď som ešte za sebou nič nemal. Tento titul je pre všetkých v Palmeiras, zamestnancov aj fanúšikov," dodal.

Viac o téme: Brazília Španielsko Real Madrid Endrick Sociedade Esportiva Palmeiras