Na Wanda Metropolitano sa nevyhráva: Atlético s odretými ušami, Simeone si hrýzol nechty

Jadon Sancho, Antoine Griezmann v súboji o loptuJadon Sancho, Antoine Griezmann v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - Diego Simeone ako deviaty tréner v histórii vyhral 50. zápas v Lige majstrov.

Futbalisti Atlética Madrid v úvodnom zápase štvrťfinále porazili Dortmund 2:1 a argentínsky kouč uznal, že hostia mali veľmi blízko k remíze. Nielenže Borussia v závere znížila, ale potom ešte dvakrát jej hráči trafili brvno. Simeone poukázal na veľkú vyrovnanosť všetkých tímov v tejto fáze milionárskej súťaže. Zároveň je šťastný, že mužstvo udržalo do odvety tesný náskok.

Aktuálne piaty celok bundesligovej tabuľky sa presvedčil, že na štadióne Wanda Metropolitano v Madride sa nevyhráva. Atlético zostalo neporazené už v 17 vyraďovacích zápasoch Ligy majstrov na vlastnom ihrisku pod vedením Simeoneho. Počas série si pripísalo 11 víťazstiev, 6 remíz a inkasovalo iba päť gólov.

"Myslím, že všetky zápasy v tejto fáze budú veľmi vyrovnané a videli sme to aj v tomto prípade. Čelíme veľmi ťažkému súperovi. V prvom polčase sme boli lepší a do 60. až 70. minúty odohrali naozaj dobré stretnutie.

Kontrolovali sme hru a držali dvojgólové vedenie. Ale majú skvelých hráčov a znížili. Nakoniec to mohlo skončiť nerozhodne," uznal päťdesiattriročný rodák z Buenos Aires na tlačovej konferencii.

Vieme, čo môžeme očakávať

Aj tesný náskok si pred odvetou patrične cení. "Víťazstvo mi dáva dobrý pocit. A keď tím hrá tak, ako predviedol, som šťastný. Vyvinuli sme dobrý tlak a často získali loptu na súperovej polovici. Teraz sa chystáme na ich štadión s tým, že vieme, čo môžeme očakávať," dodal Simeone.

Atlético sa dočkalo prvého víťazstva v siedmich zápasoch proti nemeckým súperom od domácej výhry 1:0 proti Leverkusenu v skupinovej fáze sezóny 2019/20. Cenu pre mužov zápasu si odniesol útočník Antoine Griezmann.

Hráči Atlética oslavujú gól Galéria fotiek (9) Gólová eufória futbalistov Atlética Madrid Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

"Vyhrali sme, čo je dôležité, nezáleží na tom, ako to dopadlo. Škoda, že sme inkasovali gól a ukončili zápas s pocitom, že nás zatlačili do obrany. Ale prvý zápas štvrťfinále sme zvládli a za víťazstvom musíme ísť aj v odvete," uviedol francúzsky internacionál.

Dortmund sa vďaka gólu Sébastiena Hallera dostal na kontakt, brvno potom trafili Jamie Bynoe-Gittens a Julian Brandt.

Nakoniec by remíza nebola nezaslúžená

"Všetko zostáva otvorené. Prvých 30 minút nebolo z našej strany dosť dobrých. Často býva na tejto úrovni koniec, keď urobíte toľko chýb. Ale my sme to odmietli, dôležitá je pre mňa reakcia, ktorú sme predviedli. Nakoniec by remíza nebola nezaslúžená. Teraz sa tešíme na to, čo príde o šesť dní," povedal tréner Edin Terzič.

"Nie je ľahké tu hrať, Atlético veľmi dobre bráni. Náš gól bol veľmi dôležitý. Mohli sme byť po prvej tretine zápasu vyradení, ale ukázali sme bojovného ducha a nakoniec mohli na poslednú chvíľu aj vyrovnať. Postupne sme predviedli inú našu stránku.

Ak ju ukážeme aj budúci týždeň, máme veľkú nádej. Naše šance nie sú zlé. Nebude to jednoduché, ale veríme si. Zvládneme to!" uistil Emre Can, stredopoliar Dortmundu.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 9

Viac o téme: UEFA Borussia Dortmund Atlético Madrid Liga majstrov Emre Can Antoine Griezmann Julian Brandt Diego Simeone Edin Teržič