VIDEO Zaujímavý úvod pretekového víkendu: Prvý tréning na VC Číny ovládlo nečakané meno

Rozhovor šiestich pilotov pred VC Číny - zľava Lando Norris, Charles Leclerc, Esteban Ocon, Čou Kuan-jü, Fernando Alonso a Nico HulkenbergRozhovor šiestich pilotov pred VC Číny - zľava Lando Norris, Charles Leclerc, Esteban Ocon, Čou Kuan-jü, Fernando Alonso a Nico Hulkenberg Zdroj: SITA/AP/Andy Wong

ŠANGHAJ - Jediný tréning na Veľkú cenu Číny majstrovstiev sveta vozidiel Formuly 1 vyhral kanadský jazdec Lance Stroll z Aston Martinu.

Druhého Oscara Piastriho z McLarenu porazil na trati v Šanghaji o 327 tisícin sekundy. Tretí skončil úradujúci majster sveta a líder priebežného poradia Max Verstappen z Red Bullu. Dnešný program pokračuje o 9:30 SELČ kvalifikáciou na sobotný šprint.

Formula 1 sa vrátila do Číny po piatich rokoch, naposledy tam zvíťazil Lewis Hamilton v roku 2019. Sedemnásobný majster sveta z Mercedesu skončil v tréningu osemnásty, jazdil ale rovnako ako jeho tímový kolega George Russell na najtvrdšej zmesi pneumatík.

ZOSTRIH TRÉNINGU SI POZRITE NA TOMTO ODKAZE

Tréning bol na chvíľu prerušený kvôli horiacej tráve blízko trate. Pozornosť pútal aj domáci jazdec Čou Kuan-jü zo Sauberu, ktorý obsadil 11. miesto. Na najrýchlejšieho Strolla stratil 1,324 sekundy.

Veľká cena Číny sa koná v upravenom formáte. Po dnešnej kvalifikácii na šprint budú nasledovať v sobotu od 5:00 SELČ skrátené preteky na sto kilometrov. Až po ňom príde kvalifikácia na hlavné preteky. Tie sa uskutočnia v nedeľu o 9.00 h. SELČ.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 14

Viac o téme: Formula 1 F1 McLaren Max Verstappen VC Číny Lance Stroll Red Bull Racing Aston Martin Oscar Piastri